AKŞEHİR’DE İLK ROBOTİK KODLAMA SINIFI YILDIRIM İLKOKULU’NDA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’DE İLK ROBOTİK KODLAMA SINIFI YILDIRIM İLKOKULU’NDA AÇILDI

Akşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce; “Hayal Et Kodla – Bilimi Sev Üret- Mucit Ol Keşfet” sloganıyla Yıldırım İlkokulunda hazırlanan Robotik Kodlama Sınıfı açıldı. Ayrıca Konya’dan getirilen İnsansı Robot Mini Ada’nın sorulan sorulara verdiği yanıtlar ve dansı programa renkli anlar yaşattı.

17 Ekim 2019 - 01:53

Yıldırım İlkokulu Müdürü Okan Aydar, öğretmenler ve öğrenci velileri tarafından başlatılan çalışmalar sonrası, bir sınıf tamamen teknolojik cihazlarla donatılarak öğrencilerin imkânlarına sunuldu. Yıldırım İlkokulu’nda bütün öğrencilerin girip eğitim alabildiği robotik kodlama sınıfında, öğrencilerin problem çözme yetenekleri, hareketli model robotlar geliştirmeleri ve teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olmaları hedefleniyor. Sınıfın açılışını; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emre Çapan, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ile Okul Müdürü Okan Aydar, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte yaptı. 
‘’TEKNOLOJİYİ SADECE KULLANAN DEĞİL, AYNI ZAMANDA ÜRETEN 
BİREYLER OLMA 
YÖNÜNDE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERİLECEK’’ 
Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu; “Kodlama diğer adıyla programlama, yapılması gereken işin bütününün şartlara ve zemine göre yapılması hadisesidir.  Kodlama Sınıfları sayesinde öğrenciler teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olma yönünde eğitim alıyorlar. Genç bireylere, teknolojiyi üretim için kullanabilme becerisi kazandırılıyor. Kendi ürünlerini oluşturan öğrenciler üretmenin heyecanını yaşıyor. Bu teknolojik sınıflarımızın sayısını 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. Açacağımız bu kodlama merkezinin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Açılışın ardından İnsansı Robot Mini Ada’ya Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz ve Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından birtakım sorular soruldu. Ada’nın verdiği cevaplardan sonra Ada’nın dans etmesi istendi. Müzik eşliğinde dans eden Ada programa renkli anlar kattı. Daha sonra Protokol, Robotik Kodlama Sınıfını ziyaret ederek öğrencilerin yaptığı projeler hakkında da bilgi aldı.
‘’GELECEĞİN MESLEĞİ ROBOTİK KODLAMA’’
Geleceğin mesleğinin robotik kodlama olduğunu söyleyen Yıldırım İlkokulu Müdürü Okan Aydar, sınıfın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Aydar, "Akşehir’imizi eğitim ve bilim merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Yeniçağın alfabesi olacak olan kodlama eğitimini, öğrencilerimize vermeyi hedefledik. Bu bağlamda Akşehir’de hiçbir okulda olmayan Robotik Kodlama sınıfını Yıldırım İlkokulumuza kurduk. Kodlama eğitimiyle birlikte öğrencilerimizin algoritmik düşünce becerileri, problem çözme yetenekleri, hareketli model ve robotlar geliştirmelerini hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerin artık teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olmaları yönünden eğitim almaları ve öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak. Bu sınıfı kurmadan önce kaynağımız hiç yoktu ve zorlanmamıza rağmen bütün herkesin verdiği desteklerle bu sınıfımızı açtık" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 959 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AKŞEHİRSPOR ADINA YENİDEN DİRİLİŞ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AK PARTİ AKŞEHİR, 73. İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...