AKŞEHİR’DE KADINA ŞİDDETE HAYIR TOPLANTISI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR'DE KADINA ŞİDDETE HAYIR TOPLANTISI

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet ÖZEL başkanlığında, Kaymakamlık toplantı Salonunda, Kurul Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

28 Kasım 2022 - 10:44

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2022 yılı verileri değerlendirildi. Mevcut duruma ilişkin analizlerin yapıldığı, kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği ve uygulamanın daha iyiye götürülmesi için planlanması gereken tedbirler değerlendirildi.Şiddet önleme merkezinde polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların da sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların ilçede eylem planı haline getirilmesi gibi birçok konuda çalışma ve değerlendirme yapıldı.
Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel  İlçede aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi için ilçe olarak kurum ve kuruluşlarla birlikte üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları ivedilikle yerine getirerek, sıfır tolerans ilkesiyle kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki çalışmaları en üst seviyede sürdürmek olduklarını ifade etti.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 291 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR LİDERLİĞİ BIRAKMAK İSTEMİYOR
AKŞEHİRSPOR LİDERLİĞİ BIRAKMAK İSTEMİYOR
FUHUŞ EVİ KAPATILDI
FUHUŞ EVİ KAPATILDI