AKŞEHİR’DE KIBRIS GAZİLERİNE MADALYA VE BERAT VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR'DE KIBRIS GAZİLERİNE MADALYA VE BERAT VERİLDİ

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk tarafından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 21 gazi ve gazi yakınına "Milli Mücadele Madalyası ve Beratı" verildi.

05 Temmuz 2019 - 09:32

Akşehir Kaymakamlığınca Kıbrıs Barış Harekatına katılan kahraman gazilere Milli Mücadele Madalyaları ve Beratları vermek üzere bir tören düzenlendi. Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kıbrıs gazilerini misafir ederek sohbet edip çeşitli ikramlarda bulunan Kaymakam Mehmet Türk Kıbrıs Barış Harekatında yapılan kahramanlığın bir şükran ifadesi olarak gönderilen madalya ve beratları gazilere tevcih eden Kaymakam Türk , Kıbrıs’ın kutsal bir vatan toprağı olduğunu belirterek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin, Kıbrıs Barış Harekatında göstermiş olduğunuz kahramanlık nedeniyle o minnetin ve şükranın ifadesi olarak sizlere tevcih edilmek üzere gönderilen madalyaların bir kısmını bugün sizlere verdik. Geri kalanlar 19 Eylül Gaziler Gününde daha büyük ve geniş katılımlı bir törenle KKTC’nin minnet duygularını ifade eden gazilik madalyalarını sizlere tevcih edeceğiz. Bugün bir kısmını gazilerimizle sohbet etmek, hal hatır sormak için bir araya gelerek madalyalarını verelim istedik” dedi. daha sonra 21 Kıbrıs gazisine tek tek madalya ve beratını takdim etti. Anlamlı bir gün için burada toplandık. Kıbrıs gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gönderdiği ve bizimde size tevcih etmekten büyük mutluluk ve onur duyacağımız madalyalarımızı vermek üzere bir araya geldik. Bizim devletimiz gazilerimize madalya vermişti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de böyle bir madalyanın tevcihinin gerçekleştirilmesi gerçekten güzel ve takdire şayandır. Coğrafyamıza baktığımız zaman gerçekten bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli var. Yüz yıllar boyunca savaşlarla, sıkıntılarla, iç ve dış sıkıntılarla ülkemiz karşı karşıya kalmıştır. Bu sıkıntılara karşı mücadelelerimiz hep devam etti. Kıbrıs savaşına siz bizzat katıldınız. Bunların anıları sizlerle bunun sıkıntılarını yaşayan zorluklarına o zaman göğüs geren siz çok değerli gazilerimizsiniz. Bu manada yaptığınız takdire değer. Gazilik mertebesine ulaşmak gerçekten çok değerli milli olarak prestiji ve dini olarak da bir karşılığı olduğunu biliyoruz. Allah yaptığınız bu hayrı kabul etsin. Bu mücadelelerimiz devam etmektedir. Mücadelemiz 15 Temmuz ile devam etti. Ardından Afrin de devam etti. Zeytin Dalı harekâtı ile devam etti. Kuzey Irak’ta devam etti ve devam ediyor. Biz toprağımıza her türlü şekilde sahip çıkmak zorundayız. 1974 yılında sizlerin oraya giderek sahip çıktığınız gibi şuanda da sahip çıkılmak zorunda. Toprağımıza sahip çıkma mücadelesi bu coğrafyada olmaya var olacağımıza göre başka gideceğimiz yer olmadığına göre bu mücadele bu şeklide devam edecektir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kardeş ülkemizin böyle bir jestte bulunması gerçekten güzel bir davranış onlara da teşekkürlerimizi buradan sunuyoruz. Kıymetli gazilerimiz Allah yaptığınız bu hayrınızı kabul etsin. Hepinize devletimiz adına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına tekrar şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Akşehir Kaymakamlığı toplantı  salonunda düzenlenen törene Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Kaymakamlığına bağlı daire müdürleri, Akşehir Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İnce , Kıbrıs gazileri ve yakınları katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 794 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
KAZADA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER