AKŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Akşehir’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin ilki Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

20 Ekim 2020 - 10:05

Buradaki anıta muhtarlar adına Altuntaş Mahallesi Muhtarı Hurşit Sun tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Akşehir Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem Büyükçanga, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlar Günü kapsamında bir diğer etkinlik Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Buradaki törende İlçe Kaymakamı Akşehir Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz ile Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya birer konuşma yaparak muhtarların günlerini kutladı.
Akşehir Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem Büyükçanga tarafından Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında; İl ve İlçe Yönetimi, Muhtarlık Müessesi ve Organları, Muhtarların Mevzuattan Kaynaklanan Görev Yetki ve Sorumlulukları, Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) konularında bir sunum yapıldı.Akşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Sait Yalçın tarafından da Covid-19 Salgınında Muhtarların Görev Ve Sorumlulukları konulu bir sunum gerçekleştirildi.
Etkinlikte son olarak Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından belediye yatırımları, projeleri ve mahallelerde gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bir sunum yapıldı.
Akşehir Kültür Merkezi’ndeki etkinlik muhtarlarla yapılan istişare ile sona erdi.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 1024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY HALKININ YOKLUĞUNU FIRSAT BİLEN SAPIK, 8 ÇOCUĞU İSTİSMAR EDİP CİNSEL ORGANLARININ FOTOĞRAFINI ÇEKTİ
KÖY HALKININ YOKLUĞUNU FIRSAT BİLEN SAPIK, 8 ÇOCUĞU İSTİSMAR...
AKŞEHİR MUHTEŞEM AKUSTİĞE SAHİP 3. KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR
AKŞEHİR MUHTEŞEM AKUSTİĞE SAHİP 3. KÜLTÜR MERKEZİNE...