AKŞEHİR EBER GÖLÜ YÖNETİM REVİZE PLANI ÇALIŞTAYI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR EBER GÖLÜ YÖNETİM REVİZE PLANI ÇALIŞTAYI YAPILDI

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Eber Akşehir Gölü Yönetim Revize Planı çalıştayı 13-14.10.2021 tarihleri arasında Afyonkarahisar İli Çakmak Otel’de yapıldı.

19 Ekim 2021 - 23:26

Çalıştay, Vali Yardımcısı Nurullah KAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN, ilgili paydaş kurum müdürlükleri ve Eber Akşehir Gölü etrafında bulunan muhtarlıkların katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
Açılış konuşmasında Vali Yardımcısı Nurullah KAYA, Eber Akşehir Göllerimizin önemli sulak alanlarımızdan olup kapalı bir havza olması sebebiyle büyük bir öneme sahip olduğunu, gölün sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla gölü besleyen derelerin korunmasının önemli olduğunu belirtti. Ayrıca pek çok tür ve çeşitteki canlılar için uygun beslenme, üreme ve barınma ortamı olması sebebiyle gölün büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Doğa Koruma Ve Milli Parklar 5.Bölge Müdürümüz Şahin ÇILGIN da açılış konuşmasında sulak alanlarımızdan önemli bir yere sahip olan Eber Akşehir Gölü Sulak Alanımızın önemine ve korunmasına vurgu yaparak katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Çalıştay kapsamında Eber Akşehir Gölü sorun ağacı irdelenmiş ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kararlar alındı. Ayrıca, paydaş kurumların görev ve sorumlulukları da belirlendi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 178 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
AKŞEHİR GENÇLİKSPOR:5 KONYA MALİYESPOR:2
AKŞEHİR GENÇLİKSPOR:5 KONYA MALİYESPOR:2