Akşehir Gölü’nün sınırları belirlendi
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akşehir Gölü'nün sınırları belirlendi

AKŞEHİR Belediyesi,  sit alanı olan Akşehir Gölü Doğal Sit Alanı sınırlarını belirlemek için çalışma başlattı. 

12 Ekim 2018 - 18:06

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya,  ''Şu anda Nasreddin Hocamızın yoğurt çaldığı gölümüzün Ulupınar Mahallemizin alt bölümündeki bir mevkisindeyiz. Akşehir Belediyesi ekiplerimiz sit sınırını işaretliyorlar. Geçtiğimiz günlerde bu sit sınırıyla ilgili sıkıntılar yaşamıştık. Sit sınırı belli olmadığından çiftçilerimiz kendi arazilerini sürerken sit sınırlarını aşanlar olmuş, ondan dolayı şikayetler üzerine onlar savcılığa sevk edildiler. Ecri misil ödediler, ceza aldılar. Böyle ciddi sıkıntılar yaşanmıştı, bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan konuyu daha önceki dönemde önceki milletvekilimiz Mustafa Baloğlu beyle, daha sonraki aşamada bölgemizden şu andaki Konya Milletvekilimiz olan Orhan Erdem Bey ve İlçe Başkanımız Abdurrahman Çardakoğlu’yla beraber konuyu takip ederek yeni doğal sit sınırını çizdirdik.''dedi.
Akkaya, ''Akşehir Belediyesinden teknik ekip arkadaşlarımız işaretliyorlar. Greyderimiz de çift taraflı bıçak vurarak araziye koordinatları işlemiş oluyor. Buradan şunu hatırlatmamız lazım tekrar yanlış anlaşılma olmaması için. Bu işaretlediğimiz sit sınırına kadar bütün çiftçilerimizin burayı işleme hakkı kesinlikle bulunmamaktadır.''dedi.

Bu haber 6194 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa YAŞAR
    1 yıl önce
    Tamam iyi güzel hoş diyorsunuz da bu göl arazisi üzerinde tapulu tarlası o*** 10 _15 köy halkı var ve benim bildiğim (sorkun.marif. yeniköy ulupınar .değirmenköy. gölçayır) 15 senedir ne ekiliyor ne dikiliyor davalık oldu bir çok köy halkı zor durumda ne devlet el koyduğu tarlalara parasını ödedi nede yardımda bulunda tersine cezalı duruma düştüler ama işin garibi devlet dağlara tapu çıkartıp satacakmış diye söylüyorlar çiftçi ve köylü zor durumda başkanım 15 yıldır kendi tapulu arazisini ekip dikemiyor .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ...
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI