AKŞEHİR’İ SEVİYORUM ŞEHRİMİ TANIYORUM PROJESİ START ALIYOR
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’İ SEVİYORUM ŞEHRİMİ TANIYORUM PROJESİ START ALIYOR

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaş olduğu ‘Akşehir’i Seviyorum Şehrimi Tanıyorum Projesi’ başlıyor.

17 Ocak 2020 - 09:11

Akşehir’de yaşayan öğrencilerin Akşehir’in türkülerini, halk oyunlarını ve kültürünü daha yakından tanıması amaçlanan proje; Akşehir’deki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın isteği üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibi tarafından geliştirilen ve hazırlanan proje; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın makam odasında yapılan bir toplantı ile Başkan Akkaya’ya sunuldu.Toplantıda hazırlanan proje ve yıl boyunca yapılacaklar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve proje ekibi tarafından Başkan Akkaya’ya bilgiler verildi. Toplantıda Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’de hazır bulundu.

Başkan Akkaya; Akşehir’deki tüm öğrencilerin en az bir Nasreddin Hoca fıkrası, en az bir Akşehir Türküsü ve en az bir Akşehir yöresi halk oyunu bilmesi amacıyla böyle bir proje hazırladıklarına değinerek “Paydaşlarımız ile birlikte tüm çocuklarımıza halk oyunlarımızı, türkülerimizi, kültürümüzü ve Nasreddin Hoca’mızın fıkralarını öğreterek onları bu eşşiz şehirde yaşamış olmanın farkındalığını oluşturma çabası içerisindeyiz. Projemizi 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde başlatıp, gerekli görülen iyileştirmeler ve çalışmaları yaparak sonraki yıllarda da devam ettirme düşüncesindeyiz. Önümüzdeki günlerde projemizle ilgili bir lansman yapılacak olup, projedeki paydaşlarımıza ve proje ekibine şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL