AKŞEHİR’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir Belediyesi yatırım projeleri kapsamında ilçe merkezinde yer alan eski hal binasının yerine yapımına başlanılan Dudu Kadın Çarşısı inşaat alanında incelemelerde bulundu. İnşaat çalışmaları hakkında ihaleyi alan firma sahiplerinden bilgi alan Başkan Akkaya’ya Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük’te eşlik etti.

11 Haziran 2018 - 22:52

Eski hal binası alanında yapılan Dudu Kadın Çarşısı ile Akşehir’in çehresinin değişeceğinin altını çizen Başkan Akkaya “Akşehir Belediyemizin önemli yatırımlarından olan Dudu Kadın Çarşısı’nda incelemelerde bulunuyoruz. 16 bin metrekarelik kapalı alana sahip projenin maliyeti KDV dâhil toplam 22 milyon TL’dir. Akşehir’imizin en önemli projelerimizden birisi özellikle de Akşehir Belediyemizin en büyük maliyetli projesidir. Dudu Kadın Çarşısı projemiz bünyesinde 71 adet işyeri, 40 adet büro ve çalışma alanları bulunuyor. Ayrıca kapalı otoparkımız da bulunmaktadır. İnşaatımızın tamamlanma seviyesi şu anda %40 civarındadır. İnşaatımız 2017’nin başında ihale edildi ve fore kazık sisteminden ötürü ciddi anlamda çalışma zamanını etkiledi. Binanın yapımında ve konum itibariyle dere yatağında yer aldığı için fore kazık çalışması yapılmak zorundaydı. Burada daha önce 1950’li yıllarda inşa edilmiş bir hal binası vardı. Bu hal binasının çalışma alanında sebze hali vardı ama iyice köhneleşmiş, Akşehir’imize yakışmayan kötü görünümlü bir ortamı vardı. Kentsel dönüşüm projelerimiz kapsamında Akşehir’imize güzel ve fonksiyonel bir çarşı kazandırmak için yola çıktık.  İnşallah 2019 yılının Şubat ve Mart aylarında bu projemiz tamamlanmış olup, Akşehir halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır. Ben şimdiden çarşımızın hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
2019 yılı Mart ayında tamamlanması planlanan ve yaklaşık 16.500 m² inşaat alanı bulunan 5 bloktan oluşan Dudu Kadın Çarşısı’nda; alışveriş merkezi, iş merkezi, kafeterya, butik otel ve kapalı otopark yer alıyor. 
HABER MERKEZİ

Bu haber 940 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Angı:
Angı: "Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderi bir"
MOTOSİKLET BİSİKLETE ÇARPTI : 1 AĞIR YARALI
MOTOSİKLET BİSİKLETE ÇARPTI : 1 AĞIR YARALI