AKŞEHİR’İN KALBİ DUDU KADIN ÇARŞISI’NDA ATACAK..
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’İN KALBİ DUDU KADIN ÇARŞISI’NDA ATACAK..

Akşehir Belediyesi yatırım projeleri kapsamında ilçe merkezinde yer alan eski hal binasının yerine yapılan Dudu kadın çarşısının açılışı bugün gerçekleştirilecek. Açılışa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gelicek.

28 Haziran 2021 - 08:02

Akşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve hizmete giren Dudu Kadın Çarşısı bugün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla açılacak.
Akşehir Belediyesi tarafından eski hal binasının yerine yapılan ve Akşehir’in kalbinin atacağı modern çarşı, Akşehir Belediyesi’nin prestij hizmeti olarak Akşehir’in tarihi mimarisine uygun motifler taşıyor. 5 Bloktan oluşan çarşının saat 14.30’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açılışı gerçekleştirilecek.
Açılış öncesi Bakan Kurum, Rüştü Bey Hanı’ndaki restorasyon çalışmalarını inceleyip esnaf ziyareti yapacak. Açılış sonrasında Akşehir Belediyesi hizmet binasında Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’dan şehirdeki çalışmalar hakkında bilgiler alacak olan Bakan Kurum, Akşehir Kirazı bahçesindeki gezisinin ardından Akşehir’den ayrılacak.
Eski hal binası alanında yapılan Dudu Kadın Çarşısı ile Akşehir’in çehresinin değişeceğinin altını çizen Başkan Akkaya “Akşehir Belediyemizin önemli yatırımlarından olan Dudu Kadın Çarşısı 16 bin metrekarelik kapalı alana sahip projenin maliyeti KDV dâhil toplam 22 milyon TL’dir. Akşehir’imizin en önemli projelerimizden birisi özellikle de Akşehir Belediyemizin en büyük maliyetli projesidir. Dudu Kadın Çarşısı projemiz bünyesinde 71 adet işyeri, 40 adet büro ve çalışma alanları bulunuyor. Ayrıca kapalı otoparkımız da bulunmaktadır. Burada daha önce 1950’li yıllarda inşa edilmiş bir hal binası vardı. Bu hal binasının çalışma alanında sebze hali vardı ama iyice köhneleşmiş, Akşehir’imize yakışmayan kötü görünümlü bir ortamı vardı. Kentsel dönüşüm projelerimiz kapsamında Akşehir’imize güzel ve fonksiyonel bir çarşı kazandırmak için yola çıktık.  Ben şimdiden çarşımızın hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 5 bloktan oluşan Dudu Kadın Çarşısı’nda; alışveriş merkezi, iş merkezi, kafeterya, butik otel ve kapalı otopark yer alıyor.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 821 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK İYİLEŞTİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK...