AKŞEHİR KOMEKTE YÜZYÜZE KURSLAR DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR KOMEKTE YÜZYÜZE KURSLAR DEVAM EDİYOR

Akşehir KOMEK Yüz Yüze Eğitimler Kaldığı Yerden Devam Ediyor.

14 Şubat 2021 - 23:51

Akşehir Komekte (Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) yüzyüze ve uzaktan eğitime devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın istihdamına ve sosyal hayatına katkısını sürdüren KOMEK ve ASEM’lerden bugüne kadar 440 farklı branşta 900 binden fazla kişinin istifade ettiğini belirterek, eğitimlere katılan binlerce kursiyerin de yeni bir meslek sahibi olarak hayata atıldığını söyledi.
Yeni dönemde pandemi nedeniyle sınırlı sayıda kontenjanla kayıtların alındığını sınırlı kursiyerlerle derslerin başladığını kaydeden Komek Müdürü Hüseyin Zeybek; “Pandemiden dolayı sıkı tedbirler alınarak eğitimler yüz yüze ve uzaktan çevrimiçi olarak devam ediyoruz. İnşallah sıkıntılı dönemi kısa sürede atlatırız. ” dedi.
YÜZ YÜZE EĞİTİM
KOMEK'te; Gelenekli El Sanatları, Fide Yetiştiriciliği, Kur’an-ı Kerim (Elif-ba ve Tecvitli Okuma), Bilişim Teknolojileri, Giyim, Mefruşat, Ney, Bağlama, Piyano gibi farklı branşlarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalı kurslar yeni dönemde yüz yüze eğitime başladı. Yüz yüze eğitimler seyreltilmiş sınıflarda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştiriliyor.
UZAKTAN (ÇEVRİMİÇİ) EĞİTİMLER
Yeni dönemde uzaktan eğitimler; Kişisel Gelişim, Yabancı Diller, Sanat Tasarım, El Sanatları, Bilişim Teknolojileri gibi 71 farklı branşta 5 bin kursiyerle karşılıklı etkileşimin olduğu interaktif program ile çevrimiçi olarak başladı. Eğitimlerin sonunda tüm kursiyerlere katılım belgesi verilecek.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 755 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI