"AKŞEHİR KUR’AN KURSLARINI YAPTIRMA VE YAŞATMA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"AKŞEHİR KUR'AN KURSLARINI YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ" GENEL KURULU YAPILDI

2020 yılı Aralık ayında kurulan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Akşehir Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarının yapımı ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan "Akşehir Kur'an Kurslarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği" ilk Genel kurulu 17.06.2021 Perşembe günü saat 14.00 de Kevser Köksal Kız Kur'an Kursu toplantı salonunda yapıldı.

18 Haziran 2021 - 22:57

Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı..
Üye yoklaması, divan başkanı, katip üyelerin tespiti ve yönetim kurulu asil ve yedek üyelerin belirlenmesi, denetleme kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi yapılarak genel kurul toplantısı sona erdi. 
  Buna göre Akşehir Kur'an Kurslarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu şu şekilde oluştu:
Dernek başkanı: Muhammet Emin Şenol
Başkan yardımcısı : Muhammet Amuce
Muhasip : Yunus Öveyi
Yönetim kurulu üyesi : Naciye Tuncez
Yönetim kurulu üyesi : Kamile Kafalı
    Genel kurul sonunda üyelere yönetim kurulu adına teşekkür konuşması yapan Dernek başkanı Muhammet Emin Şenol Akşehir Kur'an Kurslarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin misyonunu şu şekilde aktardı. "Mensubu olmakla şeref duyduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı Kur'an Kursları hocaları olarak bizlere emanet edilen öğrencilerimizin Hafızlık eğitimleri süresinde dini eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda, devletine ve milletine bağlı milli ve manevi değerlere sahip çıkan bilinçli nesiller yetiştirmektir. Kevser Köksal Yatılı Kız Kur'an Kursumuzda ve Fatih Yatılı Erkek Kuran Kursumuzda toplamda 150 öğrencimiz hafızlık eğitimi almaktadır. Diğer yandan 4-6 Yaş çocuklarımıza gündüzlü Kur'an Kursu eğitimi veren Kurslarımızda da yaklaşık 120 öğrenci Kur'an eğitimi görmektedir. Bu bağlamda Kur'an Kurslarımıza Derneğimiz aracılığı ile her türlü maddi ve manevi destek sağlayan kıymetli hayırsever Akşehir halkımıza teşekkür eder, Rabbim yapmış oldukları her türlü hayır ve hasenatı kabul eylesin.." dedi. HABER MERKEZİ 

Bu haber 227 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
TUZLUKÇU'DA  “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”
TUZLUKÇU'DA “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”