AKŞEHİR LİSESİ SPOR SALONUNUN İSMİ "BEDEN EĞİTİMİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR LİSESİ SPOR SALONUNUN İSMİ "BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ ALİ KAHVECİ SPOR SALONU" OLDU

Akşehir Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmakta iken vefat eden Ali KAHVECİ'nin ismi Akşehir Lisesi Spor Salonuna verildi.

15 Ekim 2021 - 23:42

Düzenlenen isim verme programına rahmetli Ali Kahveci'nin eşi Safiye Kahveci, Akşehir Belediye Başkanı Dr.Salih Akkaya , İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu,İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Eyüp Yılmaz,ilçemizde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.  Düzenlenen törende bir konuşma yapan Akşehir  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Barbaros Topaloğlu, “Çok değerli bir arkadaşımızı kaybettik. Çok güzel bir insandı. Her şeyden önce çok çalışkan bir öğretmenimizdi. Seyit Mahmut Hayrani Anadolu Lisesi şimdilerde ise Akşehir Lisesi olan okulumuzda gerçekten ulusal düzeyde yarışmalarda da arkadaşımızın gayretleriyle birçok spor dalında ödüllerine kavuşmuştu. Öğrenci odaklı ve öğrencilerini çok seven bir öğretmenimizdi. Kendisi vefat etmeden önce Akşehir İlçe Milli Eğitime uğramıştı. O dönem biliyorsunuz okulumuz eski yerindeydi. 24 Ağustos Ortaokulu ile yer değiştirdi. Spor salonuna kavuşacağından dolayı çok sevinçliydi. Evet, ama maalesef kendisinin burada çalışması, ders vermesi nasip olmadı. Biz de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak ismini vererek bu spor salonunda yaşatmak istedik” ifadelerine yer verdi. 
Kürsüye çıkan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise yaptığı konuşmada, “Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin. Gerçekten ben de kardeşim gibi, evladım gibi, anne babam gibi üzüldüm. Çok çok kıymetli iyi bir insandı. Az önce merhumun eşi hoca hanımla da görüştük. Şöyle söyledim; sizin için güzel bir miras, hatıra bıraktı. Herkes onu güzelliği, iyiliği ile anıyor. Her türlü yaptığımız spor etkinliğinde hiçbir beklentisi olmadan severek gayretle görev aldı. Gerçekten belediye olarak bizde onu çok takdir ediyorduk. Çok üzüldük vefatında ama takdiri ilahi zamanı gelince gerçek dünyadan esas ebedi aleme intikal ediyor. Bunu sorgulamak bize, insanoğluna tabii ki düşmez. Allah gani gani rahmet eylesin. Eşine ve evlatlarına sağlıklı uzun ömürler diliyorum diye konuştu.Törende göz yaşları içinde kürsüye gelerek bir konuşma yapan eşi öğretmen Safiye Kayfeci’de, “O hiçbir zaman yaptığı çalışmaları kendi başarısı için değil, öğrencilerin başarısı için yapmıştı. Hiçbir zaman kupa, madalya onun umurunda olmadı. Her zaman çalışmalarından bahsederken aşk ve şevkle bahsederdi. Hep ‘Hanım ben eğer öğrencilerimden birinin hayatına dokunabiliyorsam benim için en büyük başarı budur’ derdi. Eğer size iki tane nasihat vermemi isterseniz eşimle ilgili o hep şöyle derdi; 'işimde hiçbir zaman hile yapmadım. Başarılı olduktan sonra çokta takdir edilmek istemedim aslında sadece öğrencilerim bilsin yeterli’ derdi. Öğrencileri gerçekten onun öz evladından ayrı değildi. Benimde naçizane nasihat vermem gerekirse; sevdiklerinizin kıymetini gerçekten yaşarken bilin. Çünkü 5 dakika önce yanınızda olan insanın 5 dakika sonra ölüm haberini alabiliyorsunuz. Hayat gerçekten çok kısa, bulunduğumuz yerlerin kıymetini bilelim. Öğrenci isek öğrenciliğimizin, öğretmen isek öğretmenliğimizin her ne yapıyorsak hakkını vererek yapalım. Bunun boşa gitmediğini Ali ile o kadar çok anladım ki. Geride onun başarısından başka bir şey kalmadı”’ ifadelerini kullandı. 
KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ 
40 yaşındaki Ali Kahveci, Akşehir Seyyit Mahmut Hayrani Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapıyordu. Akşam sporundan evine dönen Ali Kahveci aniden rahatsızlandı. Olayın 112 Sağlık Ekiplerine bildirilmesi üzerine bölgeye gelen ambulans ile olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Akşehir Devlet Hastanesine kaldırılan ve kalp krizi geçirdiği öğrenilen  genç öğretmen  burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.
Akşehir Postası gazetesi olarak Sporun ilçemizde yayılmasında çok büyük emeği olan ve ulusal yarışmalarda ilçemize çok büyük başarılar kazandıran Rahmetli Öğretmenimiz Ali Kahveci'ye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı  dileriz.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ YUNAK İLÇE BAŞKANLIĞI 75.İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ YUNAK İLÇE BAŞKANLIĞI 75.İLÇE DANIŞMA MECLİSİ...
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ