AKŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR…
Reklam
Reklam

AKŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR…

Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin doğalgaz ihtiyacının karşılanması için Enerji Piyasa Denetleme Kurumuna yapılan müracaat sonucunda 2021 yılında Doğalgaz verilmesi planlandı.

08 Kasım 2019 - 08:29

Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin doğalgaz ihtiyacının karşılanması için Enerji Piyasa Denetleme Kurumuna yapılan müracaat sonucunda Akşehir Organize Sanayi Bölgesine doğal gaz arzı sağlanmasına yönelik yatırımların ve Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki doğal gaz dağıtım faaliyetinin 10/10/2019 tarihli ve 8875-5 sayılı Kurul Kararında karara bağlanması ve 23.10.2019 tarih ve E.48253 sayılı Enerji Piyasa Denetleme Kurumu yazısı tarafımıza bildirilmesi sonucunda  Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi  ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin MAKASCI, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Çakır BUĞRA, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi İsa KURT, Organize  Sanayi  Müdürü  Murat BALAMAN 06.11.2019 tarihinde ENERYA Konya Gaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mürsel PARLAK’ı ziyaret ederek yatırım programına alınan bölgemizin doğalgaz yapım işinin süreci hakkında görüşmeler yaparak bundan sonraki süreç hakkında bilgi almışlardır.
Ziyaret hakkında bilgi veren Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin MAKASCI : “ Gelişmekte olan Organize Sanayi bölgeleri için olmazsa olmaz Doğalgaz ihtiyacını Akşehir Organize Sanayi Bölgesi için karşılamış olmaktan dolayı Yönetim Kurulu olarak çok mutluyuz. 01 Ekim 2021 yılında tamamlanması planlanan bu süreç sonrasında şuanda dolu olan bölgemizdeki yatırımcılarımızın rekabet gücü ile pazar paylarının artması için çok önemli bir fırsatı değerlendirmiş oluyoruz. Bundan sonra mevcut genişleme alanımızın da hızla talep alacağını bu sebeble de Akşehirimiz için daha çok iş olanağı sağlayacağına inanıyoruz.” Dedi. Aynı zamanda
“Organize Sanayi Bölgemize doğalgaz gelmesi için bizden desteğini esirgemeyen Konya Milletvekili Orhan ERDEM’e, Müteşebbis Heyet Başkanı Konya Valimiz Cüneyit Orhan TOPRAK’a, Epdk Kurul Üyeleri Başkan Mustafa YILMAZ’a, ikinci Başkan Zekeriya GÖKŞENLİ’ye, Kurul Üyesi Ahmet Çağrı ÇİÇEK’e, Kurul Üyesi İbrahim TAN’a, Kurul Üyesi Dr. Erdoğan TOZAN’a, Kurul Üyesi Dr. Muhammed Mustafa İZGEÇ’e, Kurul Üyesi Mehmet Uğur DİLİPAK‘a ve EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Daire Başkanı Hüseyin DAŞDEMİR’e, Yönetim Kurulu Üyemiz  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL