AKŞEHİR RESTORASYONLARI NAT GEO FOTOĞRAFÇISI TARAFINDAN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR RESTORASYONLARI NAT GEO FOTOĞRAFÇISI TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Akşehir'de yapımı devam eden Yukarı Hamam restorasyonu ve Restorasyonu yapılan evlerin fotoğrafları Nat Geo Fotoğraf sanatçısı Dilek uyar tarafından görüntülendi.

31 Mayıs 2021 - 08:51

National Geographic Türkiye Sosyal medya sayfasında fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar'ın Akşehir'de çektiği fotoğrafları paylaşarak şu ifadelere yer verildi: "F. Dilek Uyar’ın objektifinden / Yukarı Hamam veya Gavur Hamam olarak bilinen hamamın restorasyon çalışması esnasında fotoğrafladığım bir kare. Pek çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Akşehir’de tüm yapılar belediye tarafından restore ediliyor." Fotoğraf Sanatçısı Dilek Uyar ise Yukarı Hamam Restorasyonu esnasında çektiği fotoğrafı paylaşarak: " Akşehir pek çok tarihi yapıyı bünyesinde bulunduran bir ilçemiz. İlçede eski evler belediye tarafından restore ediliyor ve izinsiz restorasyonlara da izin verilmiyor. Bu sayede yıllar yıllar sonra da gittiğinizde yine aynı şehri
bulabiliyorsunuz. İlçe gelişse de tarih ve anılarınız silinmiyor ve geçmiş, gelecek nesillere de aktarılıyor. Bu şehircilik anlayışı bana yıllar önce Aykırı Akademi’de yazdığım dönemlerde ‘sahi neresidir memleket yazısını’ yazdırmıştı.
Fotoğrafı , Yukarı Hamam ya da Gavur Hamam’ı olarak bilinen tarihi hamamanın restorasyon çalışması esnasında çektim." ifadelerine yer verdi. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise Akşehir'in dünyanın dikkatini çektiğini söyleyerek : " Birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Akşehir’imiz dünyanın dikkatini çekiyor.Akşehir’in tarihi yapısını koruduk, koruyoruz, korumaya devam edeceğiz. National Geographic Your Shot’a ve fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar’a teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerine yer verdi. Çekilen fotoğraflar sosyal medyada büyük beğeni aldı. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 579 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT...
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ