AKŞEHİR SALİH AKKAYA DEDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR SALİH AKKAYA DEDİ

Cumhur İttifakı Adayı Ak Partili Dr Salih Akkaya Akşehir’de belediye başkanlığı yarışını önde tamamladı.

01 Nisan 2019 - 09:38

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin oluşturduğu Cumhur İttifakı adayı olarak iki aydır etkili bir seçim kampanyası dönemi yaşayan Salih Akkaya ve ekibi önümüzdeki beş yıllık süreçte Akşehir Belediyesini yönetecek. Belediye meclisi üyeleri karma olarak belirlenen Cumhur İttifakı Gazetemizi hazırlarken Resmi Olmayan sonuçlara göre  24.954  oy aldı. 
AKŞEHİR’E YAKIŞAN SEÇİM
Tüm mahallelerde okullarda bulunan sandık başlarında  sakin bir ortamda Akşehir’e yakışan bir seçim yaşadık.
Emniyet güçlerine yansıyan kaydadeğer bir olay yaşanmadı. Adaylar kendi mahallelerinde oylarını kullandılar. Huzur ve güven ortamının hakim olduğu seçimde Salih akkaya geçerli oyların 24.954'ünü alarak yeniden Akşehir belediye başkanı seçildi.
Kazanan ittifak karargahında kutlama yapıldı.
Diğer Partiler ise İyi  Parti'nin adayı Osman Fedai 22.137 oy alırken, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı  Eyüp Oyan ise 4.110 oy aldı. 
SALİH AKKAYA KİMDİR ?
Salih Akkaya, 1965 Akşehir, Değirmen Köyü doğumludur. Endüstri Meslek Lisesi’nden sonra Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Artvin Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde teknik eleman olarak iş hayatına başladı. 2003 yılında Konya Köy Hizmetleri İl Müdürü olarak atandı. 2007 yılında Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine getirildi. 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Akkaya, evli ve dört çocuk babasıdır.
Kazanan ittifak karargahında kutlama yapıldı. Seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra Partililer Ak Parti Akşehir İlçe Teşkilatı önünde sevinç gösterilerinde bulundu. Burada halka hitap eden Başkan Akkaya: “ Burada soğuk havada bizlerle olduğunuz için hepinize saygılarımı sunuyorum. Elhamdülillah Allah bize bu zaferi nasip etti. Hep beraber cumhur ittifakı ekibi olarak çalıştık güzel bir sonuç ortaya çıkardık. Bu sonuçlarla cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve milliyetçi hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’ye güzel bir destek verdik selam gönderdik. Biz Akşehir belediyesi olarak ben Akşehir belediye başkanı Salih Akkaya olarak sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.Çok güzel projelerle bu hizmetlerimiz sürecektir. Biz yapabileceklerimizi vaat ettik. Çünkü bizim arkamızda 10 Ak Parti milletvekili, 2 MHP milletvekili, Konya büyükşehir belediyemiz ve 2 büyük lider var. Aldığımız bu sonuç hepimizi sevindirdi Akşehir’e ve tüm ekibimize teşekkür ediyoruz halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Boynumda asılı atkısı olan Akşehir spor taraftarına bu yıl inşallah o yıl olacak diyorum İnşallah Akşehir sporumuz bu yıl üçüncü lige çıkacak. Burada soğuk havada bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi

Orhan Erdem: “Seçimler stresli ortamlarda geçer, bir çok söz söylenir. Ama sözünü bilerek söyleyen dik duranlar sonunda mutlaka kazanır.Biz Akşehir’de seçim kampanyası sırasında olmadık laflar ve ipe sapa gelmeyen vaatler duyduk.Akşehir halkı olarak sizlere bu insanlara cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün bu seçimlerin sonunda Akşehir kazandı. Şunu bilin Akşehir’e yatırımlar daha hızlı gelmeye devam edecek. Siz bundan sonra yükü bize Vurduğunuz hiç merak etmeyin her sözümüzün arkasındayız. Her seçimde halkımız bize mesaj verir partimize mesaj verir biz de bu mesajları alırız. Siz bu sonuçlarla HADEP’e PKK’ya bir ses verdiniz hadi oradan defolun dediniz.Buradan fetoculara bir ses verdiniz hadi oradan defolun dediniz. Biz hiçbir zaman küçük düşürmedik. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan dan aman bekleyen bir İslam coğrafyası var.  25 yılda 12.500.000 Müslüman öldürdüler. Müslümanı Müslümana öldürttüler. Siz bu oylarla Erdoğan’a ve Bahçeliye destek verdiniz Allah razı olsun. 2002 yılından beri Ak Parti Akşehir’de seçim kaybetmedi biz sizleri anlıyoruz sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi

Abdurrahman Çardakoğlu: “ Bizim kiminle birlikte hareket ettiğimiz ortada. MHP ve Ak Parti aynı yolda yürüyoruz.İki aydır cumhuriyeti fakı olarak yoğun şekilde çalışıyoruz. İmkanları zorlayarak çalıştık inandık ve başardık. Bize rakiplerimiz çeşitli iftiralarda bulundular. Ak parti miting yapamıyormuş konvoy yapamıyormuş onu söyleyenler mitingi konvoyu ne zaman yaptığımızı bilmiyorlardı. Gelsinler şimdi bu meydanda miting konvoyu görsünler.Biz ne dedik vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz dedik.Bu millet birbirine düşürülemez dedik. Bu meydanda ve sandıkta bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Koltuk hırsı bürümüş insanlardan Allah bizi muhafaza etsin”

Salih Akça: “ Cumhur ittifakımız kapsamında seçimlerde çaba gösteren bütün Teşkilatımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum. Biz bayrak ezan millet vatan aşkıyla çalıştık. Akşehir halkı cumhuriyeti farkına %50 Gibi bir oranla destek vererek Kandil’e Washington’a Brüksel’e bir mesaj vermiştir. Allah hepinizden razı olsun. Akşehir istasyon Mahallesi’nde yapılan toplantıda iyi partiyi sandığa parçalayıp gömeceğiz demiştim. Milliyetçi hareket Partisi üzerinden Demogoji yapanlar bugün hak ettiği sonucu bulmuştur. Martın sonu bahar diyenlere Allah sen Zemherinin kışını yaşatmıştır.Bir daha milliyetçi ve ülkücü hareket üzerinden meydanlara çıkıp konuşmasınlar. Ben halkımıza verdikleri destek için sonsuz teşekkür ediyorum”

Bu haber 1775 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI