AKŞEHİR SELÇUKLULİSESİ’NDE EĞİTİMCİ YAZAR KADİR KESKİN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR SELÇUKLULİSESİ’NDE EĞİTİMCİ YAZAR KADİR KESKİN KONFERANS VERDİ

Eğitimci yazar Kadir Keskin Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesinde Hedef Kitle ve Rehberlik konulu bir konferans verdi.

03 Mayıs 2019 - 09:18

Kadir Keskin konferansında Hayatta yapılacak tek yatırımın eğitim olduğunu belirtti. Konuşmasında’’ hedefin yoksa yol alamazsın’’ diyerek hedef belirlemenin önemine değindi.Yanlışa adım atmanın bir bedeli vardır deyip uyuşturucu kıskacındaki çocuklarla ilgili ceza evlerinden örnekler verdi. Konuşmasında iki kokunun bitmeyeceğini söyledi. Bunların  çocuk kokusu ve kitap kokusu olduğunu söyleyip, kitap okumanın önemini belirtti.Gençlere verdiği konferansında bilmediğinin arkasına düşme yolunu ve izini bilmediğin yere gitme diyerek arkadaş seçmenin önemini belirtti. Sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların temelinde yanlış arkadaşlıkların olduğunu söyledi .Bunun için büyüklerin sözüne uyarılarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Anne, baba ve öğretmenler çocuğu kıskanmaz, kıskanan insanların zarar vereceğini söyledi. Ayrıca gençlere ders çalışacağınız odada internet ve telefonun olmaması gerektiğini söyleyip,bunların zamanı geldiğini belirtmiştir.
Gençler, bilginizi ahlakla taçlandırınız. Bunun içinde yaratıcınızın buyruklarını unutmayın diyerek konferansını sonlandırdı.
HABER / EBUBEKİR 
ARSLAN 

Bu haber 499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...