AKŞEHİR SELÇUKLUSPOR TARİHE GEÇTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR SELÇUKLUSPOR TARİHE GEÇTİ

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Açık Hava Puta Koşusu, Minik-Yıldız-Genç müsabakaları 19-20 Ekim'de yapılan açılış töreni ile başladı.

23 Ekim 2019 - 09:33

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından okunan dualarla yapılan açılış, Federasyon Başkanı Cengiz Toksöz’ün yaptığı açılış konuşması ile devam etti.
Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın ardından, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı N. Bilal Erdoğan bir konuşma gerçekleştirdi.
Müsabakalarda Selçuklu Spor  Akşehir'i  büyük bir başarıyla temsil etti.Federasyonun ilk yarışmasında  ŞAHİKA TETİK genç kızlarda ilk Türkiye şampiyonluğu'nu kazandı.  Kız takımından GİZEM KULA 6. İLAYDA BATTAL 10.oldu.  Bu sonuçlarla  genç kızlar takım şampiyonu Akşehir Selçuklu Spor oldu. Böylece ilk turnuvada iki şampiyonlukla tarihe geçtiler. Minikler kategorisinde KONURALP GÜLCÜ 5. EYÜP AHMET ZEYLAN 11.,Genç erkekler de MEVLÜT EREN KÖROĞLU 7.olarak çok başarılı sonuçlar aldı.
Kafile başkanı İbrahim Gülcü turnuvanın başarılı takımı olmanın ve Türk okçuluğu tarihine geçmenin mutluluğunu yaşadık, dedi.
Turnuvada yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Varol Türkoğlu,  Akşehirli bir şampiyona ödül verdiğim için çok mutluyum, dedi
Başkan Hülya Türkoğlu, başarının ekip çalışmasıyla geldiğini söyledi ve antrenörler Atilla Göçer ve Emre Erdoğan'ı emeklerinden dolayı kutladı; kendilerine desteğini esirgemeyen Akşehir belediye başkanı Salih Akkaya'ya teşekkür etti.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 318 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA TANITIM GÜNLERİNDE AKŞEHİR DAMGASI
KONYA TANITIM GÜNLERİNDE AKŞEHİR DAMGASI
NİMETULLAH ÖĞRENCİLERİ SİNEMADA
NİMETULLAH ÖĞRENCİLERİ SİNEMADA