AKŞEHİR SOKAKLARI ŞİİRLERLE DONATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR SOKAKLARI ŞİİRLERLE DONATILDI

Akşehir Tarık Buğra SBL Tarafından Düzenlenen “Şiir Sokakta” Etkinliği ile Tüm Akşehir Sokakları Şiirlerle Donatıldı.

16 Mayıs 2022 - 22:48

Akşehir Belediyesi ve İlçe MEM desteği ile Tarık Buğra SBL tarafından 14 Mayıs Cumartesi günü geniş kapsamlı bir şiir etkinliği düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde pek çok şair; dizeleriyle, dörtlükleriyle esnaf camlarını renklendirdi. Anıt Meydanı’nda bir şiir ağacı hazırlandı. Şiir ağacı Anıt Meydanı’nda renkli görüntüler oluştururken halk tarafından ilgiyle karşılandı. Ayrıca pek çok şiirin bestelenmiş hâli etkinlik boyunca misafirlere dinletildi. Hazırlanan şiirler, müzik ve lokum ikramı eşliğinde halka dağıtıldı. Akşehir’de ilk kez gerçekleştirilen “Şiir Sokakta” etkinliği halktan ve esnaflardan büyük takdir topladı. 
Tarık Buğra SBL Müdürü Cevat Bozgöz şunları aktardı: “Okulumuz Öğretmeni Burcu Totan tarafından hazırlanan ve Akşehir’imizle buluşan “Şiir Sokakta” projemiz beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılandı. Bu projeyle, etkinliğimizin hazırlık aşamasında öğrencilerimizi, uygulama aşamasında ise Akşehir halkımızı edebiyatımızın muazzam şiir gücü ile buluşturmayı amaçladık. Bu kapsamda esnaf camlarımızda, kafe ve restoranlarımızda, otobüs duraklarımızda ve Anıt Meydanı’nda hazırlamış olduğumuz şiir ağacımızda “Şiir Sokakta” ismiyle bir şiir hareketliliği başlattık. Ve başlattığımız bu sanatsal hareketlilik tüm halktan büyük beğeni topladı. 
Etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayarak şiir ağacımızı ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Barbaros Topaloğlu’na, Şube Müdürümüz Sayın Aydın Aytaç’a ve Konya Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Ziya Taş’a;  etkinliğimizi destekleyen ve kolaylaştıran Akşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel’e ve Akşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Salih Akkaya’ya okulum ve şahsım adıma teşekkür ederim.  
Ayrıca öğretmenimiz Burcu Totan’a, özveriyle hazırlık yapan 10/C sınıfımıza, tüm idareci ve öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.”
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI