AKŞEHİR SPOR GENEL KURULDA YAHYA YILDIZ VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR SPOR GENEL KURULDA YAHYA YILDIZ VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ

Akşehir Spor Kulübü Derneği yönetim kurulu 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 10:00’da yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 10:00’da Akşehir Spor Kulübü Tesislerinde yapılan ikinci toplantıda başkan Yahya YILDIZ ve ekibi güven tazeledi.

06 Mayıs 2018 - 22:37

Olağan Genel Kurul da konuşma yapan başkan YILDIZ “ 2017-2018 futbol sezonu içerisinde Akşehir Spor Kulübü olarak Bölgesel Amatör Ligde şehrimizi temsil eden futbol takımımız play-out maçı oynayarak ligde kalmıştır. Geçtiğimiz sezon içerisinde Akşehir Belediyesinden 264.000,00 TL nakdi yardım, 335.409,00 TL ayni yardım olmak üzere toplamda 599.409,00 TL kulübümüze yardım yapılmış olup, bunun yanı sıra geçen dönemden kalan 70.000,00 TL’lik kulüp borcunu da belediyemiz karşılamıştır. Tabii bunun haricinde şahıs ve şirketlerden de kulübümüze 268.250,00 TL bağış yapılmıştır. Kulübümüze bağış için çıkarılan taraftar kartlarımızdan da 10.000,00 TL bağış yapılmıştır. 
Kulüp olarak diğer branşlarımızı da faaliyete geçirdik. Bunlardan 15 sporcuyla faaliyet gösterdiğimiz atletizm branşında Konya il birincisi, Aziz Başyiğit ‘in antrenörlüğünde30 sporcu ile faaliyet gösterdiğimiz olimpik okçuluk takımımız Konya ili bir, iki ve üçüncülüğü, Murat Erdem ve Nigar Dural’ ın antrenörlüğünde 40 sporcu ile faaliyet gösterdiğimiz Halk Oyunları branşında minkler bölge üçüncülüğü, Buğra Özat ve Aynur Gezici’ nin antrenörlüğünde 80 sporcu ile mücadele ettiğimiz satranç branşında Konya üçüncülüğü, Ahmet Ayar’ ın antrenörlüğünde güreş branşında 20 sporcu ile faaliyet gösteriliyor, Murat Korkmaz ‘ın antrenörlüğünde 10 sporcu ile faaliyet gösterdiğimiz halter branşımız bu hafta sonu yarışmalara çıkıyor. Bunun yanı sıra futbol branşında U13,U17 ve U19 takımlarımızla altyapı faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.  U19 takımımız grubunda şampiyonluk mücadelesine devam ediyor.
Önümüzdeki sezonlar için faaliyet gösteren branşlarımızda yarışma, turnuva ve liglere katılacak olup, yüzme, voleybol, engelli tenisi, tenis gibi branşlarımızı da açmayı planlamaktayız. Ayrıca gençlerimizin kötü alışkanlıklar ve ortamlardan uzak tutmak, branşlarımıza sporcular kazandırmak için Akşehir Spor Kulübü Spor Yaz Akademisi açılmış olup kayıtlarımız devam etmektedir.
Yönetime geldiğimiz günden bu güne kadar bize her alanda her zaman desteklerini esirgemeyen belediye başkanımız Dr. Salih AKKAYA’ ya, her daim yanımızda bulunan Akşehir protokolüne, değerli Akşehir Spor taraftarına ve sporsever halkımıza teşekkür ederiz.” dedi.  
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 1020 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Boztoprak
    3 ay önce
    O zaman yine Akşehirspor küme düşme korkusu yaşamaya devam edecek. Futboldan anlamayanlar yine futbol takımı yönetecek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAZ KURSLARI SONA ERDİ
YAZ KURSLARI SONA ERDİ
YUNAK KAYMAKAMI HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
YUNAK KAYMAKAMI HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR