AKŞEHİR TRAFİĞİ MASAYA YATIRILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR TRAFİĞİ MASAYA YATIRILDI

İlçemizde trafiğin daha güvenli bir şekilde ilerlemesi, vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarına yönelik alınabilecek tedbirlerin masaya yatırıldığı, Akşehir İlçe Trafik Komisyonu Toplantısı Kaymakam Mehmet TÜRK başkanlığında kaymakamlık makamında yapıldı.

19 Temmuz 2019 - 09:23

Toplantıda, İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan, trafik kazalarından kaynaklı ölüm vakalarının azaltılmasına yönelik kısa vadede yapılacaklarla ilgili bir sistem olan “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” doğrultusunda İlçemizde gelinen son durum ele alındı. Yaklaşık iki yıldır yayınlanan tamimler ve genelgelerle birlikte gelinen son durum değerlendirildi. Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi doğrultusunda, bakanlık hedeflerine ulaşılması için alınması gereken tedbirler ele alındı. Trafik kazaları ile sonucundaki ölüm ve yaralanmaların azaltılması amacıyla yürütülen eylem planları, “Bu Yolda Birlikteyiz” ve “Önce Yaya Uygulaması” başta olmak üzere kampanyalar ve Akşehir'de alınan trafik tedbirlerinin fayda analizi yapılarak gelinen durum ve alınması gereken ilave tedbirler görüşüldü.
Trafik kazaları ve can kayıplarına neden olan seyir halinde cep telefonuyla görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, drift atma, makas atma ile hız ve emniyet kemeri denetimlerinin etkinliğinin daha arttırılması kararlaştırıldı. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mehmet TÜRK; "Belediye Başkanımız ve İlçemizdeki ilgili kurum müdürleri ile bir araya gelerek bu toplantıda Akşehir'in trafiğinin rahatlatılması, yaya ve sürücü emniyeti, trafik kazalarının önlenmesi, alınabilecek tedbirler, İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu ve trafik kazalarında % 50 gibi bir azalma kaydedilen "Yaya Öncelikli Trafik Yılı", "Kırmızı Düdük","Yaşam İçin Kısa Bir Mola" vb. kampanyalarının ilçemizde uygulanması noktasında gelinen durumu ele aldık. Yaptığımız değerlendirmelerde ilçemizde de bu uygulamaların etkili olduğunu gördük. Bu bağlamda toplantımıza katılan ve emeği geçen belediye yetkililerine, Emniyet ve Jandarma birimlerimize, karayolları ekiplerimize teşekkür ediyor, bundan sonraki yapılacak uygulamalar için başarı ve kolaylıklar diliyorum." ifadelerini kullandı. 
Toplantıya; Kaymakamımız Mehmet TÜRK'ün yanısıra Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA,İlçe Emniyet Müdürü Mustafa AKDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre ÇAPAN ve Komiser Ali MERT Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem BÜYÜKÇANGA, Karayolları 32. Şube Şefi Umut Esat GÜLOĞLU ve trafik birimlerinin ilgili personelleri ile zabıta yetkilileri katıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 549 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI