AKŞEHİR TSO TÜM FİRMALARI DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR TSO TÜM FİRMALARI DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILMAYA DAVET ETTİ

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, ekonominin güçlenmesi için ihracatın gelişmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Bölgemizde ihracatın geçmiş yıllara oranla önemli ölçüde gelişmesi bizleri çok mutlu etmektedir. İhracat potansiyeli yüksek firmalara sahip olmamız ve bu potansiyeli harekete geçirmemiz ekonomimiz için son derece önemli olduğunu vurguladı.

02 Nisan 2019 - 00:35

Akşehir TSO Başkanı Ahmet Emin Makascı, “Yapılan çalışmalar neticesinde üyelerimizden daha önceden 20 civarında firma ihracat yaparken şu anda bu sayı 45 firmaya yükselmiştir. Akşehir ve bölgemizin bir sanayi şehri olması, Konya ilinde gelişmişlik endeksi içerisinde ilk beşin içerisinde yer alması bunun en önemli göstergesidir. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ihracatın daha kolay yapılabilmesi için her türlü fiziksel altyapıyı oluşturarak MEDOS ile 7/24 sistem üzerinden ihracat sağlanmaktadır. Odamız, ihracat belgeleri olan ATR, EUR.1 ve Menşe Şahadetnamesi konusunda MEDOS üzerinden üyelerimize hizmet vermektedir. Bunun yanında firmalarımızın desteklerden yararlanması ve daha aktif dış ticaret faaliyetlerini yürütülebilmesinin yanında ihracat potansiyeli bulunan firmaların da ihracat yapabilir düzeye gelmeleri en büyük isteğimizdir.” ifadelerini kullandı.
Bu husus da Başkan Makascı, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (OAİB) iş birliğiyle; mevcut ihracatçılar ile ihracat potansiyeli olan firmaları bilgilendirmek amacıyla Akşehir TSO ve Akşehir OSB Müdürlüğü ev sahipliğinde, (Konya Ticaret Odası, Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası, Beyşehir Ticaret Odası, Ilgın Ticaret Odası üyelerinin davet edilmesi ve katılımlarıyla) 4 Nisan 2019 Perşembe günü saat 09:30’da Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilecektir. Ticaret Bakanlığı yetkililerinden Ahmet Küçükaslan (İhracatı Genel Müdürlüğü, İhracatı Geliştirme Uzmanı) ihracat Mevzuatı ve dahilde ve Hariçte işleme rejimleri, Mehmet Yakıcı (İhracatı Genel Müdürlüğü, Ticaret Uzmanı) İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları konusunda Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri programına siz değerleri firmalarımızın katılımı bizleri onurlandıracaktır. Katılımınızı bekler, saygılar sunarım.
HABER MERKEZİ
 

Bu haber 512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI
BAŞSAVCI ASLANCI'DAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yerleştirme Sonuçları...