AKŞEHİR (YÖREX) 10. YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINA KATILACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR (YÖREX) 10. YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINA KATILACAK

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, “Türkiye'nin en büyük yerel ürün fuarı olan ve her yıl katılımcı sayısı artış gösteren Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bu yıl 10. kez ziyaretçilerini ağırlayacaktır. Bu yıl Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Belediyesi ve Akşehir Ticaret Borsasının katkılarıyla bölgemiz ürünlerinin de tanıtılacağı ortak bir stant açarak katılım sağlanacaktır.” dedi.

06 Eylül 2019 - 00:55

Yöresel ürünlerimizin; ticarete kazandırılması, tüketimlerinin yaygınlaştırılması, katma değerlerinin artırılması ve coğrafi işaret ile tescil ettirilerek standartlarının oluşturulması gibi amaçlarla 10. defa düzenlenecek olan YÖREX- Yöresel Ürünler Fuarı 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ/ Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecektir. Gerçekleşecek bu fuarla; yöresel ürünleri üreten firmalara, ulusal ve küresel pazarlara açılma olanağı sağlama, yerli ve yabancı girişimcilerle ortaklık veya işbirliği yapma konularında da uygun bir ortam sağlamaktadır. Yöresel ürünleri tescillendirme ve markalaştırma yolunda önemli bir açılım gerçekleştiren bölgemizin, ürünlerini tanıtımına da önem vermektedir. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemiz yöresel ürünlerin ticari değerlerini ve hacmini yükselterek, yöredeki istihdamı geliştirmek adına birçok çalışma yapıyor ve yapılan çalışmaları desteklemeye devam ediyoruz. 

Bu bağlamda üyelerimizin bilgi, görgü ve yöresel ürünlerle alakalı farkındalık yaratmalarına imkan sağlamak adına, üyelerimizin fuara katılımı sağlanacaktır. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Akşehir Ticaret Borsası fuara katılacak üyelerin ulaşım ve konaklama imkanlarına katkı sunmaktadır. 

Başkan Makascı, fuara 26 Ekim 2019 Cumartesi günü gidilecek 27 Ekim 2019 Pazar günü dönülecektir. Konuyla ilgili kayıt yaptırmak isteyen üyelerimiz 16 Eylül 2019 Pazartesi tarihine kadar müracaat etmeleri ve Odamızın web sitesinden(www.aksehirtso.org.tr) detaylı bilgiyi öğrenebileceklerini belirtti. HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 908 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı, otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
30 yaşındaki gencin trafik kazasından öldüğü sanıldı,...
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU
DAĞLIK ALANDA ÇOCUK CESEDİ BULUNDU