AKŞEHİR ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE COVID-19 UYARISI
Reklam
Reklam

AKŞEHİR ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE COVID-19 UYARISI

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül artan Covıd-19 vakaları ve gelen kısıtlamalara ilişkin çiftçilere açıklama yaparak uyarılarda bulundu.

02 Aralık 2020 - 10:12

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  "Türkiye’nin büyük bir bölümünde olduğu gibi Akşehir’ imiz de Covit-19 virüsü büyük bir hızla çoğalmıştır.
      ÇKS dosyalarının yapılması 30 haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir. Dosya işlemleri aciliyeti olmayan çiftçilerimiz dosya işlemlerini Covit-19 un Akşehir deki seyrinin azalmasından sonra yaptırmalarını rica ederim. Tarımsal kredi kullanmak isteyen, bağ-kur işlemleri gibi acil  ÇKS ihtiyaçları olan çiftçilerimizin Odamıza gelirken (Maske –Mesafe  - Temizlik ve HES Kodu ) kurallarına titizlikle uyarak işlemlerini yaptırabilirler. 
      Bulunduğunuz bölgelerde toplantı, davet, düğün merasimleri, misafirliğe gitmek veya misafir kabul etmek konularında temkinli davranılması veya hiç yapılmaması virüsün yayılmasını engellenmesinde büyük önem arz etmektedir. Bu konuda yetkili merciler Covit-19 için tedbirler almakta caydırıcı işlemler uygulamaktadır ancak kişilerin kendi tedbir almaları hepsinden daha etkilidir. 
Kardeşlerim;
      Bizler unutmayalım ki Seksen beş milyon Türkiye, Kırk milyon Turist ve beş milyon mültecinin karnını doyurup aş veren Türkiye’nin lokomotifi tarım çalışanlarıyız. Bizim gibi ülkelerde her tülü zanaatkâr ve ticaret erbabı kişilerin açığının telafisi mümkündür. Tek ve en önemli açığı kapatılamayacak olan tarım sektörüdür.
      İçişleri bakanlığı iller dairesi genel müdürlüğünün genelgesi 9. Maddesinde” bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar sokağa çıkması” kısıtlamasında muaf tutulmuştur (muafiyet sadece tarımsal faaliyet alanları içerisinde’ dir ). Ancak bizlerde yasak muafiyetinin art niyetli kullanmayıp kendi kendimizi izole yapmalıyız. 
Değerli çiftçilerimiz;
      İnşallah en kısa sürede  Covit-19 belasından ülkemiz ve dünya ülkeleri kurtulur. Bizlerde normal yaşama geçeriz. Bu temennilerle ölen kardeşlerimize  Allah cc tan rahmet diler hastalarımıza acil şifalar dilerim. Tarımdaki üretimimizin bol ve bereketli olmasını cenabı Allah cc tan temenni ederim." 
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 683 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKALARININ YERİNE SINAVA GİRDİLER YAKAYI ELE VERDİLER
BAŞKALARININ YERİNE SINAVA GİRDİLER YAKAYI ELE VERDİLER
İLGİNÇ KAZA GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI
İLGİNÇ KAZA GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI