AKŞEHİR’DE ONLARCA ARAÇ ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR'DE ONLARCA ARAÇ ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Akşehir’de çeşitli nedenlerle yedieminlere bırakılan araçlar, çürümeye terk edildi.

03 Ocak 2018 - 01:11

HABER / MEHMET İNCE - KAMİL SELVİ 

Bazı araçların otopark ücretlerinin kendi değerini aştığı öğrenilirken, ilçemizde ki yediemin otoparklarında 300 kadar aracın olduğu öğrenildi. Otoparkta dikkat çeken araçlardan birisi ise engelli vatandaşa ait bir akülü araçtı. 
Akşehir'de başta kredi ve vergi borcu, muayene ve sigorta sorunları nedeniyle haciz edilen ya da trafikten men edilen ve yedieminlere bırakılan onlarla araç hurdaya döndü. İlçemizde bulunan 2 adet yediemin otoparkına bırakılan araçlar çürümeye terk edilirken, bazı araçların uzun yıllar önce bırakılması nedeniyle otopark ücretlerinin kendi değerlerini aştığı öğrenildi. Yaklaşık 2013 yılından beri sürekli bir araç sirkülasyonu olduğu öğrenilirken, otoparkta bulunan ve en dikkat çeken araçlardan bir tanesi ise engelli bir vatandaşa ait akülü araç oldu. Erten oto kurtarma yediemin otoparkında bulunan ve dikkat çeken araçlardan bir diğeri ise 1960'lı yıllara ait olan Chevrolet markalı eski ve klasik bir model araç oldu. Veraset nedeniyle yıllardır paylaşılamayan araç burada çürümeye terk edildi. 
"1960 MODEL CHEVROLET DE VAR, AKÜLÜ ENGELLİ ARACI DA VAR"
Araç sahiplerinin birçoğu otoparka çekilen araçlarının tescil işlemleriyle uğraşmak yerine burada bırakmayı tercih ediyor. Otoparkta çoğunluğu motosiklet olmak üzere otomobil, minibüs ve kamyonlardan oluşan binlerce araç, yağmur ,güneş ve karın altında sahiplerini bekliyor. 
Erten Oto Kurtarma ve Yediemin'de bekçilik yapan Şevki Söğütlü, Otoparka, 2 Bin Liralık aracın da 100 Bin Liralık aracında geldiğini belitti. Söğütlü, "Buraya yedi emin icralık arabalar, Bölge ve şehir içi trafiğin, Jandarma Trafiğin yakalamış olduğu ehliyetsiz araçlar gelir. Yani bölgemizde yedi emin deposu olarak geçiyor. Trafik kazası yapıp hurdaya dönmüş araçlarda geliyor. Bu araçların mal sahipleri ise, kimisi alıp gidip arabasını, kimisi ise araç hurdaya döndü diye gelmiyor bile.  Özellikle verasetli araçlar var ve uzun süreden beri almadıkları için otopark ücreti arabanın fiyatını geçmiş durumda. Hal böyle olunca almaya gelen de olmuyor.  Bu gibi durumlarda da araçlar icra kanalıyla satışa çıkarılıyor. Satışından elde edilen gelirin ise bir kısmı yedi emin deposuna bir kısmı da varsa icracının alacak borcuna tahsis ediliyor. Burada 2013 yılından bu yana araç ve motosiklet geliyor. 2 Bin Liralık araç da geliyor, 100 Bin Liralık araç da geliyor. " şeklinde konuştu.

Bu haber 4077 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
Konya Şeker’in 65. pancar alım kampanyası başladı
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU
SENİRKENT SÜRÜCÜ KURSU