AKŞEHİRSPOR’DA GENEL KURUL 21 TEMMUZ’DA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİRSPOR'DA GENEL KURUL 21 TEMMUZ'DA

Akşehir Spor Kulübü Başkanı Yahya Yıldız Kulüp Başkanlığına aday olmayacağını, 21 Temmuz’da yapılacak genel kurulla yeni başkan seçileceğini açıkladı.

05 Temmuz 2019 - 21:55

Başkan Yıldız Basınla buluşarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
“Sevgili Sporsever Arkadaşlarımız, Vatandaşlarımız 2017-2018 Yılında başladığımız Yöneticiliğimize 2018-2019'da devam ettik ve Bugün itibariyle de olağanüstü Kongre kararı almış bulunuyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. 
Geçen yıl göreve geldiğimiz zaman takıma sahip çıkalım dedik, sahipsizliği giderelim diye düşündük. O yıl sezonumuzu küme düşmeden tamamladık. Ertesi yıl aynı ekip, aynı heyecanla hocamızla takımımızı oluşturarak 2018- 2019'da ilk 5 hedefiyle yola çıktık, Yola çıktığımız ilk 5 hedefte ilk yarıda şansımız hedefimiz emeğimiz ve gelinen noktada liderliğe oturmamız sebebiyle şampiyon olduk. Sezonumuzu da şampiyonlukla tamamladık. Hiç yaşamadığımız bir heyecanı yaşamış olduk. Gönül isterdiki emeğimizle, çabamızla 3.Lige çıkalım, ama elimizden bu geldi. 2018-2019 Sezonunu değerlendirecek olursak Büyük bütçede bir Futbolcu peşinatıyla başladık. Ama takımın başarısıyla beraber primler ve iyileştirmeler ile devam etti. İlk yarı bittiğinde şampiyonluğa doğru gittikçe primlerin günleri de arttı. Dolayısıyla sezonumuzu yüksek ve borçsuz bir bütçeyle tamamlamış olduk. Diğer bir konu ise Kaymakamlıkla beraber yaptığımız ortak prje sporu sevdirme, bağımlılıkla mücadele otoparkımızı Akşehirspor'a verdik. Kulübümüzün bir kişiye borcu olmayıp sezonu tamamladık. Vurgulamak istediğim diğer bir konu da Bal ligine çıktığımızdan bugüne kadar çeşitli yönetimlerinde alacaklarını Belediye Başkanımızında bilgisi dahilinde Kulüp olarak ödedik. Geriye dönükte 2014 yılında çıktığımız Bal Liginde 2019 yılına kadar piyasaya olan borcumuz kalmamıştır. Akşehirspor Kulübü yönetimi olarak görevi bir başkasına devretmek istiyoruz. 21 Temmuz Pazar günü Kongremizi yapacağız.O kongrede şahsım olarak üyelikte bulunacağım.Kongreden sonra şahsım olarak hem başkanlığımı hem Kulüp üyeliğimi sonlandırmış olacağım. Bu kararımı alışımda Akşehir'de oynadığımız Sarayönü Maçıyla, 21 Şubatta yaşanan bazı olaylardan dolayı almıştım, ama Belediye Başkanımızın iyi giden bir noktaya kötüye gitmeye sebep olmamak, sezonu başladığımız gibi bitirmek amacıyla bizden ricası oldu, bizde yerine getirip sezonu ekiple tamamladık. Burada emekleri geçen As Başkanım Ünal Çelik, İlçe Gençlik Müdürüm Eyüp Yılmaz, Yazışmalar, Muhasebe ve Kayıtlardan Sorumlu Mehmet Korkusuz, Tesisler ve Altyapıdan sorumlu Orhan Uyar arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Bu arada kulüp çalışanlarımız, Temizlikçimiz, Malzemecimiz, Masörümüz,Aşçımız, Teknik ekibimize katkılarından dolayı tekrardan teşekkür ediyorum. Bu arada bize destek veren Konya ASKF, Konya Antrenörler Derneği, Amatör Kulüp Federasyonu Yetkililerine ve mücadele ettiğimiz anılarda kalan tüm spor kulübü yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizleri sonuna kadar destekleyen Taraftarlarımıza, Yerel ve Konya Basınımıza teşekkür ediyor, haklarınızı helal etmenizi diliyorum. Allaha emanet olun.” dedi. 
Akşehir Spor Kulübü Derneği yönetim kurulunun 04 Temmuz 2019 tarihinde aldığı karar doğrultusunda, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 21 Temmuz 2019 Pazar günü saat 10:00’da Seyran Mahallesi 33212. Sokak No:1 Akşehir /KONYA adresinde bulunan Akşehir Spor Kulübü Tesislerinde; çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantı 28 Temmuz 2019 Pazar günü saat 10:00’da Seyran Mahallesi 33212. Sokak No:1 Akşehir /KONYA adresinde bulunan Akşehir Spor Kulübü Tesislerinde yapılacak.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 668 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
DOĞANHİSAR'DA KAÇAK SİLAH OPERASYONU
KIŞ GÜNÜNDE BAYAT EKMEKLERİNİZİ ÇÖPE ATMAYIN
KIŞ GÜNÜNDE BAYAT EKMEKLERİNİZİ ÇÖPE ATMAYIN