AKŞEHİRSPOR İÇİN DESTEK ZAMANI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİRSPOR İÇİN DESTEK ZAMANI

Geçtiğimiz Günlerde Konya Anadolu Selçukluspor'un Temsilcimiz Akşehirspor Kulübüyle birleştirilmesinde prensip anlaşmasına varılmıştı. Akşehirspor'un 2.lig konusunu basınla paylaşmak isteyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Kahvaltıda biraraya gelerek destek istedi.

15 Haziran 2019 - 12:48 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 01:03

Temsilcimiz Akşehirspor'un 2.Ligde oynaması durumunda nasıl bir yol izleneceğinin konuşulduğu kahvaltıda Belediye Başkanı Salih Akkaya Akşehirspor'un 3.Lige çıkmak için Play-Off maçlarında güzel oynadığını Hatta Aksaray Maçında 90.Dakika'da Aksaray Belediye Başkanı'nın Başkan Akkaya'yı tebrik ettiği ama Penaltılarda durumun değiştiğini belirtti. Diğer maçlardada şansızlıkların olduğunu belirten Başkan Akkaya 3.Ligi kılpayı kaçırdığımızı söyleyerek 2.Lig Şehrimiz için çok önemli bir fırsat dedi. Temsilcimiz Akşehirspor'un 2.lig şansını her zaman elde edemeyeceğini belirten Başkan Akkaya 2.ligde mücadele etmenin maddi durumu olarak yaklaşık 7 Milyon Lira olduğunu belirterek Konyaspor Federasyonundan düşen payın 3 Milyon Lira olduğunu belirten Başkan Akkaya geriye kalan Miktarın ise şehrimizdeki vatandaşların, iş adamlarının ve taraftarların desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtirken konuşmasına şöyle devam etti: 
“ Şunu belirtmeliyimki Akşehirspor Kulübümüzün 2.Ligde oynaması Belediye desteksiz olmaz ama yalnız Belediyenin,İş adamlarının ve Basının desteğiyle de olmaz. Bölgesel Amatör Ligde oynamak ve 2.Ligde oynamak arasında çok büyük farklar var. 2.Lig şehrimiz için büyük fırsat. 2.Ligde oynadığımız taktirde şehrimize gelecek seyircilerin esnafımıza katkısınıda düşünmek lazım. Dünkü görüşmemizin Kolay olduğunu düşünmeyin. 2.Lig bize hediye olarak sunulmadı. Akşehir'de yapılması gereken çok iş varken, Sadece Akşehirspor için milyonlar harcamayı düşünüyoruz diye algılanırsa, bu fırsatı kaçırırız. Maddi durumun Belediyemiz tarafından karşılanması mümkün değil, İş adamlarımız,Stklarımız, Odalarımız, Esnaflarımız ve Vatandaşlarımızında desteğine ihtiyacımız var. 2.ligde oynamaya başladığımız taktirde Ankara,Antalya,İstanbul başta olmak üzere birçok büyükşehir takımıyla mücadele edeceğiz.Bu şehirlerden taraftarlar gelecek bu şehrimiz için çok önemli fırsat." dedi. 
Yapılan Kahvaltı Toplu Fotoğraf çekimi sonrası sona erdi.  
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 1359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KIŞ GÜNÜNDE BAYAT EKMEKLERİNİZİ ÇÖPE ATMAYIN
KIŞ GÜNÜNDE BAYAT EKMEKLERİNİZİ ÇÖPE ATMAYIN
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI
EMNİYETTEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 1 GÖZALTI