AKSEV ‘E GÜVENDİLER EVDE KALDILAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKSEV ‘E GÜVENDİLER EVDE KALDILAR

Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV) yıl içinde her gün yaşlı bakıma muhtaç insanlara ulaştırdığı 3 kap sıcak yemeği ve ekmeği dağıtmaya devam ediyor.

25 Mart 2020 - 09:39

Vakıf yetkilileri yaptığı açıklamada Dünya’da ve Ülkemizde yaşanan Coronavirus (COVİD-19) salgın sebebi ile yaşlı ve ihtiyaç sahibi ailelere her zaman olduğu gibi destek olmaya devam ediyoruz. Öncelik ile hijyen konusunda vakıf olarak tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Başta vakıf idari binamız, mutfağımız ve dağıtım araçlarımız olmak üzere günde üç defa dezenfektasyon çalışması yapmaktayız. Çalışan tüm personelimize hijyen konusunda gerekli bilgi ve talimatları vererek önlem almalarını sağladık, tüm personelimize faaliyet boyunca gerekli hijyen malzemelerini kullandırarak çalışmalarını sağlamaktayız.Yıllardır kesintisiz sürdürmüş olduğumuz bu faaliyetimizde yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara sıcak yemek ve ekmek ulaştırmakla birlikte ihtiyaçlarını da gidermeye devam ettik. Son günlerde yaşanan olumsuz koşullardan dolayı özellikle dışarı çıkmamaları konusunda gerekli uyarıları yaparak tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduğumuzu, her türlü yardımı yapacağımızı bu konuda bizlere güvenmelerini bildirdik, gördüğümüz kadarı ile onlarda bu tavsiyemize genel anlamda uymaktalar. Bizler vakıf olarak hayırseverlerimiz ve ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü olmaya devam edeceğiz. Vakfımıza desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza selam ve saygılarımızı sunarız.
Ayrıca her yıl Akşehir Kaymakamlığı Akşehir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yapmış olduğumuz ‘Devlet Eliyle Öğle Yemeği’ projesiyle Akşehir merkez mahalleleri dışındaki uzak mahallere de bugün itibarı ile yemek dağıtımına başlıyoruz. Bu Proje’nin hazırlanması ve onaylanması konusunda başta  Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait KURNAZ’a, Akşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı mütevelli heyetine ve vakıf müdürü Salim SAĞDIÇ’a vakfımız ve şehrimiz adına teşekkür eder saygılar sunarız.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...
CEZAEVİ FİRARİSİ, EBER GÖLÜ SAZLIKLARINDA YAKALANDI
CEZAEVİ FİRARİSİ, EBER GÖLÜ SAZLIKLARINDA YAKALANDI