AKTSO’DAN ENFLASYONLA MÜCADELE ÇAĞRISI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKTSO’DAN ENFLASYONLA MÜCADELE ÇAĞRISI

Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Enflasyonla Mücadele Programını değerlendirdi.

12 Ekim 2018 - 23:55

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, “Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan “Enflasyonla Mücadele Programı” kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 81 il ve 160 ilçede Oda ve Borsalarla birlikte “Enflasyonla Mücadele” çağrısını desteklediğini ifade etti. Oda olarak ekonomik istikrara katkı sağlama hususunda bu çağrıya firmalarımızla en geniş şekilde katılım için çalışacağız. Enflasyonla mücadele sadece bu günü değil geleceğimizi de etkileyeceği için devlet ve millet el ele birlikte top yekûn bir duruş sergileyebilmemiz çok önemlidir.” dedi. Sözlerinin devamında;” Bu nedenle bizler bölgemizin kalkınması ve istikrarı hususunda Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Enflasyonla mücadele konusu da dahil olmak üzere üyelerimizin desteğiyle üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk olamaz. Bölgemizdeki tüm tüccarlar ve sanayicimizde enflasyonla mücadele için aynı safta yer almaktadır. Enflasyonla mücadelede aydınlık yarınlarımız için başarılı olması gerekliliğini ifade etti. Ayrıca, Akşehir Belediye Başkanlığının Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde işletme ve iştirakleriyle destek vereceklerini ifade ettiler. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkürlerimi sunarım.” dedi.
-TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNDAKİ ÜRÜN VE HİZMETLER- 
Başkan Makascı, bu kapsamda üyelerimizin tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapılması hususunun tüketimin devamı açısından önemli olduğunu sözlerine kaydetti. 50 üründe %10’luk indirim yapılmasının enflasyon sepetindeki gıda enflasyonunda % 21 civarında düşmesine yol açacağını söyledi. Enflasyonla mücadelede tüketicilere de büyük rol düştüğünü belirterek; bu süreçte tüketicinin, dürüst tüccarın ve sanayicinin birbirine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.
-KDV İADELERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI -
Elektrik ve doğalgaza zam yapılmaması hususunun genel olarak fiyatlar ve ticaret üzerinde etkisi olduğunu belirten Makascı,"Reel sektörün KDV iadelerinin de yılbaşından itibaren ödenecek olması üyelerimiz tarafından çok olumlu karşılanacaktır." dedi. Başkan Makascı değerlendirmesinin sonunda; “Program katkı sağlayıp kısa vadede enflasyonu aşağı ivmeye çevirecek; uzun vadede de ticaretin arttırılmasına yardımcı olmak isteyen değerli üyelerimizin Odamız web sitesinde yer alan Tüketici Fiyat Endeksinde Yer Alan ürün ve Hizmetler Listesindeki ürünlerde yapacakları indirim oranını Odamıza bildirmeleri hususunda desteğini bekler, bol ve bereketli işler dilerim.” dedi. 
HABER/KAMİL SELVİ
 

Bu haber 3491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU