AKYÖRDER YÖRÜK ŞÖLENİ BUGÜN BAŞLIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKYÖRDER YÖRÜK ŞÖLENİ BUGÜN BAŞLIYOR

Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Kültür Derneği ile Cankurtaran Köyü Muhtarlığı’nın organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan “24. Yörük Türkmen Kültür Şöleni” Bugün başlayıp Pazar gününe kadar Cankurtaran Deveboynu Yaylası’nda gerçekleştirilecek.

28 Temmuz 2023 - 00:59

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Yörük Türkmen Şöleni bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Şölen 28-29-30 Temmuz 2023 günleri arasında Cankurtaran Köyü Devboynu Yaylasına çadırların kurulması ile başlayacak.    24. Yörük Türkmen Şöleni ile ilgili olarak açıklama yapan Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Örs; " 
 Akşehir  ve Yöresi  Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Derneğin  organize ettiği 24. Yörük Türkmen ve Kültür Şöleni 28-29-30 temmuzda Cankurtaran Mahallesi Deveboynu Yaylasında gerçekleşecektir. Birbirinden farklı aktivitelerin yer aldığı organizasyonda kültürel mirasa sahip çıkıyoruz.
 Cuma günü saat 13.00'te Mevlidi Şerif'in okunması ile başlayacak programımız saat 15.00'da çadırların kurulması ile devam edecektir. Cumartesi programında ise ;her yıl farklı bir  temayı işleyerek farkındalık oluşturduğumuz etkinliğimizde ise   Yörük yaşamı ve çocuk atölyelerini sergileyeceğiz.Çocuk atölyelerinde: çömlek yapımı, okçuluk , bilim atölyesi ,müzik, ebru sanatı , resim,ahşap boyama  ve yöresel oyunlar   sergilenecektir. Ayrıca etkinlik esnasında ücretsiz ikramlarımızda olacaktır .Çocuk atölyeleri ve eğlencenin  ardından saat 20.00'de müzik eğlence programı ile Grup Garadüzen  sahne alacaktır.Ardından  Akşehir Nasrettin Hoca Turizm'den Yaren gösterisini sergileyerek  çadır sohbetleri ile devam edecektir. Pazar günü programında ise saygı duruş ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programımız: Kur’an-ı Kerim tilaveti ,protokol konuşmaları ,Mehteran gösterisi,halk oyunları ekibinin gösterileri ,Yörük örf ve adetlerin canlandırılması,yağlı güreş müsabakaları, en güzel çadır seçimi ,halk ozanlarından Ozan Kazanoğlu ve Ozan Yağız  atışmaları ve Türk Halk Müziği sanatçısı  Oğuz Aksaç ve Deniz Toprak  sahne alacaktır.
Her yıl olduğu gibi bu yılda Parti Genel Başkanlarımız ve Bölge Milletvekillerimizin tamamını  davet ettik.Bu vesileyle siz değerli basın mensuplarına ve Akşehir halkına teşekkür eder 28 29 30 Temmuz 2023 tarihinde Cankurtaran Mahallesi Deveboynu Yaylasında gerçekleştireceğimiz şölenimize hepinizi beklerizBu yıl 24.sını gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Örs, “AKYÖRDER Yönetim Kurulu olarak tüm çalışmalarımızı tamamlıyoruz. 28 Temmuz'da    şölene başlayacağız. Her yıl olduğu gibi bu yıl ki şölenimize Akşehir, Konya ve çevresinin katılımı ile yapılacak. Şölenimizde Ankara’dan misafirlerimiz de olacak. Derneğimiz ve Cankurtaran Köyü Muhtarlığımız ortaklığı ile düzenlemiş olduğumuz Geleneksel AK-YÖR-DER24. Yörük Türkmen Şöleni’ne tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI