ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAP
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ALIŞVERİŞİNİ YEREL ESNAFTAN YAP

Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlığı, ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap’ sloganıyla başlatmış oldukları girişimle Akşehir’in yerel esnaflarına sahip çıkmaya çalışıyor.

13 Haziran 2020 - 08:51

Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlığı, ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap’ sloganıyla başlatmış oldukları girişimle Akşehir’in yerel esnaflarına sahip çıkmaya çalışıyor. Cuma sabahında iş yerlerini açan esnaflar, kapı eşiğinde 1 TL ve yanında mektupta buldu. Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlığı’nın bırakmış olduğu siftah parası ve Mektupta ise şöyle yazıyor: “Siftahınız Ocaktan Bereketi Allah’tan”.  Esnafların Cuma sabahı morallerini düzeltmek ve geleneğimiz olan ‘Ahiliği’ yeniden yaymak, yaşatmak amacı böyle bir girişimde bulunan Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanlığı, Akşehirli vatandaşları böyle bir girişime çağırarak ve konuya hassasiyet vermeleri için sosyal medya üzerinden şöyle bir mesaj yayınladı: “Her gün selamlaştığın, veresiye alışveriş yaptığın, kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu, kimi zaman borç istediğin Yerel Esnafınızın yokluğunu duymamak için sıra sizde”. Cuma sabahına uyanarak kapılarında siftah parası ve mektup gören esnaflar ise durumdan bir hayli memnun kaldı. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 37841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halilibrahim ziyanak
    11 ay önce
    Bu çağrıya sonuna kadar destek vereceğim güzel bir çalışma olmuş ve ilk yorumuda ben yapayım kısa ve net bim b101 pardon a101 migros şok alışveriş yaptığınızda parasını ve kredi kartını çekmeyin e kasada bırakır lar insanı ama yerel esnafımız a geçerken vereyim desen esnafımız tamam der onun için ulusal marketlere hayır lütfe
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PROJE ORTAOKULU BAŞVURULARI 4 HAZİRANDA SONA ERİYOR
PROJE ORTAOKULU BAŞVURULARI 4 HAZİRANDA SONA ERİYOR
BAŞKAN KONAK’TAN YAŞLILARA BAYRAM ZİYARETİ
BAŞKAN KONAK’TAN YAŞLILARA BAYRAM ZİYARETİ