"ANADOLUNUN İNCİSİ AKŞEHİR"
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"ANADOLUNUN İNCİSİ AKŞEHİR"

Akşehir sevdasını anlatan arşiv niteliğindeki farklı derlemelerini bir araya toplayan her Akşehir severin başucu niteliğindeki olacak olan Ebubekir Altunbay'ın kaleme aldığı, 'Anadolu'nun İnicisi Akşehir' adlı kitap, Akşehir halkı ile tanıştı.

12 Ağustos 2017 - 00:58

Ebubekir Altunbay arşiv niteliğinde ki kaleme aldığı kitabını anlatırken, "Şehirler dile gelmiş olsalardı eminim bizlere, 'Bende yaşamak, benimle yaşamak, beni yaşamak istiyorsanız eğer; Doğal güzelliklerimi koruyan sosyal, kültürel zenginliklerimi yaşatan, tarihi geçmişimi de sakın unutmayın' derlerdi. Bu kitap şehirlerin çok haklı bulduğum düşüncelerine, dileklerine, beklentilerine dikkat çekmeye çalıştığım, o dilek ve beklentilerine açılmış bir penceredir. Bu pencereyi daha çok aralayıp, büyütmeyi görev bilmek; Bizlerin yaşadığımız, şehirlere olan olması gerek bir vefa borcudur diye düşünüyorum." dedi.
Ebubekir Altunbay'ın Özgeçmişi
1948 Kundullu doğumlu olan Altunabay, İlk ve Orta Öğretim okulunu Akşehir'de, Ön Lisansı ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde tamamladı. Rize ve Konya'nın ilçelerinde öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Görev yaptığı yıllarda 'Çevre' konulu şiir ve yazı denemeleri yanında 1990-2002 yılları arası 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca şenliklerinde 'Eski Akşehir Evleri' konulu bir dizi maket ve fotoğraf sergisi açtı.Ebubekir Altunbay'ın, 'Anadolu'nun İnicisi Akşehir' kitabını Aksev satış noktalarından temin edebilirsiniz.
HABER / KAMİL SELVİ 

Bu haber 1907 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİLLETVEKİLİ TAHİR  AKYÜREK KOMİSYON BAŞKANI OLDU
MİLLETVEKİLİ TAHİR AKYÜREK KOMİSYON BAŞKANI OLDU
AKŞEHİRLİ YENİ GARNİZON KOMUTANINDAN KAYMAKAM TÜRK'E ZİYARET
AKŞEHİRLİ YENİ GARNİZON KOMUTANINDAN KAYMAKAM TÜRK'E ZİYARET