ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YILSONU ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YILSONU ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Sultandağı, Dereçine ve Yeşilçiftlik Anaokulu öğrencileri, eğitim öğretim döneminin son günlerinde gezerek görerek ve eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.

13 Haziran 2019 - 09:34

Sultandağı,Dereçine ve Yeşilçiftlik Anaokulu öğrencileri, eğitim öğretim döneminin son günlerinde gezerek görerek ve eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.
Anaokulu  öğretmeni, öğrencisi, velisi ve personeli, Eğitim Öğretim döneminin son günlerinde ‘Okul Dışarıda’ etkinliği kapsamında gönüllerince eğlendiler. Okulun bahçesinde  yapılan etkinlik hakkında bilgi veren yetkililer; Okul öncesinde Okul Dışarıda ve Oyun Oynama günü etkinlikleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen tüm okul öncesi kurumlarında ‘Oyun her zaman her yerde ve herkese’ sloganı ile başlatılan bir etkinliktir. Çocuğun yeteneklerini keşfetmesinde iletişim becerilerini geliştirmesinde kendini ifade etmesinde dil gelişimini sağlamasında en etkili yöntemlerden olan oyun çocuğun hayatının provasını yaptığı en önemli dili ve aracıdır. Kuralları içerikleri çağdan çağa birçok değişime uğrasa da çocuk için oyun eğlenme ve en etkin öğrenme kaynağıdır. Bizlerde öğrencilerimizi velilerimizin eşliğinde havaların ısınması ile birlikte doğal ortamlarda yaparak yaşayarak öğrenmelerine fırsat vererek öğrencilerimizde kalıcı öğrenme gerçekleştirmekteyiz. Öğrencilerimizin okul dışında yapılan etkinliklerde çok mutlu olduklarını görüyoruz. Bu günümüz dolu dolu geçti.Açık havada ojeden ebru çalışması yaptik ve çalışmalarımızı mandalla ipe astık.Daha sonra kızlar kelebek, erkekler kedi oldu.Bu güzel günde emeği geçen herkese,ev sahipliği yapan Sultandağı Anaokuluna çok teşekkür ederim.Bu güzel günü gelenekselleştirme ümidiyle..." ifadelerine yer verildi. 
Öte yandan etkinlikte aileler de aktif rol alarak yağ satarım bal satarım, köşe kapmaca, mendilim köşe, köşe gibi geleneksel oyunlar oynadılar. Velilerin öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte oynadığı 1-2-3 balta oyunu ile eğlencenin doruğa çıktığı gözlendi. AnaokulundaÇocuklar mutlu olsun diye öğretmenlerin palyaço olduğu öğrenildi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI