ARALIK DÖNEMİ USTALIK- KALFALIK SINAVLARI PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ARALIK DÖNEMİ USTALIK- KALFALIK SINAVLARI PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR

Kalfalık ve Ustalık Uygulama sınavları İlçemiz Mesleki Eğitim Merkezi’nde 01 Aralık 2019 ile 14.Aralık.2019 tarihleri arasında yapılacak. Sınavlar pazar günü başlayacak ve 14 Aralıkta sona erecek.

30 Kasım 2019 - 00:25

Bu sınavlar ile eski sisteme göre yapılan sınavlar bitecek. Bu dönemden itibaren Ustalık-Kalfalık Teorik Sınavları E-Sınav olarak il merkezinde yapılmaya başlayacak. E-Sınav  Konyada belirlenen 2 okuldaki  E-Sınav merkezlerinde 15 Aralıktan itibaren yapılmaya başlayacak. İlçelerde ise yalnızca öğretmeni bulunan mesleklerin uygulama sınavları yapılacak.
Mesleki Eğitim Merkezi Yetkililerinden alınan bilgilere göre;  sınava girilecek dersler, sınav tarihleri, sınav saatleri İlan Panosunda  ilan edildi. Sınav tarihleri ayrıca Mesleki Eğitim Merkezinin  internet sayfasında da  yayımlandı.  
Merkezde bu yıl uygulanan On Line işlem programı  kullanımı ile;  sınava girecek adaylar kurumun Web sayfasından Sınav Takip Programına TC. Numarası ile girerek, sınava gireceği derslerin sınavları,  sınav tarih ve  saatini, sınavlar sonuçlandıktan sonra da sınav puanı,başarı ve belge durumu  gibi  sınavla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilecekler. İnternet sayfasına www.aksehirmesem.meb.k12.tr  adresinden ulaşılabilecektir.
Sınava girecek  kalfa ve usta adayı öğrenci ve kursiyerler; katılacağı sınavların;  sınav tarihi sınav saati, sınav yeri, ve aday bilgilerini içeren “Sınava Giriş Belgesi”  ni Sınava girmeden önce  Okul idaresinden alacaklar.
Sınavlara girecek olan adayların yanlarında Sınava Giriş Belgesi, fotoğraflı nüfus cüzdanlarını veya fotoğraflı ve geçerli resmi kimlik belgesini  bulundurmaları gerekmektedir. Uygulamalı sınavlar için uygulama konuları gerekli malzeme ve ekipmanlar sınava girilecek mekan veya atölye bilgilerini en geç sınavdan bir gün önce görevli sınav komisyonundan öğrenmeleri gerekiyor.
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü  Yetkilileri; ilk defa ve Konya il merkezinde 2 sınav merkezinde  uygulanacak E-Sınav sisteminde adayların sınava vaktinde girmesi, sınav yeri, sınav tarihlerine ve saatlerine dikkat edilmesi ve sınavlardan erken çıkmak yerine sınav süresini etkili ve verimli şekilde kullanmaları, soruları dikkatli okumaları, cevaplama konusunda dikkatli davranmalarını hatırlatarak  sınava girecek olan aday ve öğrencilere başarılar dilediler. 
HABER / EBUBEKİR
 ARSLAN 

Bu haber 822 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU