AŞILAMA ÇALIŞMALARI SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AŞILAMA ÇALIŞMALARI SORUNSUZ DEVAM EDİYOR

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçtiğimiz günlerde inşaatı tamamlanarak hizmet sunmaya başlayan 9 ve 21 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri’nde incelemelerde bulundu. Koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını da yerinde değerlendirerek yapılan uygulamalar hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerine aşı olmaya gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla da sohbet ederek ‘Geçmiş olsun’ temennilerini iletti.

20 Şubat 2021 - 00:50

Vatandaşların yoğunluk yaşamadan hafta sonları da dâhil aşı randevularını alarak evlerine en yakın sağlık kuruluşunda aşılarını yaptırabileceklerini hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Konya’da şu ana kadar aşılama çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde ilerliyor. İlimizde yaptığımız aşı sayısı 152 bin seviyelerine yaklaştı. 2. dozunu uyguladığımız sağlık çalışanı sayımızda 20 binli rakamların üzerine ulaştı” diyerek başarılı ve özverili çalışmaları dolayısıyla sağlık personellerine teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, aşılama çalışmalarının "COVID-19 Aşı Ulusal Uygulama Stratejisi" doğrultusunda belirlenen takvime göre ilerleyeceğini de belirterek aşı öncelik sırası gelen vatandaşlardan Covid-19 aşılarını yaptırmalarını istedi. 
Birinci basamak sağlık hizmetleri sunulan binalarda arzu edilen standartlara ulaşabilme hedefine her geçen gün daha da yaklaştıklarının altını çizen Prof. Dr. Koç, “Sağlık alanında yaşanan dönüşümde birinci basamak sağlık hizmetleri sunan aile hekimlerimizin rolü tartışılamaz. Çalışma arkadaşlarımızın, fiziki şartları daha güzel ve modern yapılarda hizmet verebilmesi adına temelini attığımız Karatay 9 Nolu ASM ve Karatay 21 Nolu ASM projelerimizin takipçisi olduk ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi adına çaba gösterdik. Aynı şekilde 12, 15 ve 24 nolu ASM inşaatlarımızda da sona gelindi. Mart ayı içerisinde hizmete girecek olan bu aile sağlığı merkezlerimizde de artık çok daha modern şartlarda sağlık hizmeti verilebilecek. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde yeni projelerimiz de devam edecektir. ” dedi.
"Aşı olsak da maske, mesafe ve hijyene
 devam edeceğiz"
Korona virüsü atlatmanın yolları değinen Koç, "Pandemiden kurtulmak için ana yol toplumsal bağışıklığın sağlanmasıdır. Bu da ancak aşıyla olmaktadır. Şu anda ülkemizde aşı sorunu bulunmamaktadır. Randevusu gelen vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını olmaları önem arz etmektedir. Bu, normal hayata dönüşü de hızlandıracaktır. Konya olarak riskli iller arasındayız. Ama bu bağışıklık oranımızı hızla bitirirsek normalleşmeye dönmede en öndeki illerden olabiliriz. Vatandaşlara son bir uyarımız da; aşı olsak da maske, mesafe ve hijyene devam edeceğiz ve bu konuda çevremizi uyaracağız" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LED Ekran Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
LED Ekran Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
GURBETÇİ VATANDAŞIN PARASINI ÇALANLAR YAKALANDI
GURBETÇİ VATANDAŞIN PARASINI ÇALANLAR YAKALANDI