BAHÇELİEVLER ORTAOKULU’NDAN ANLAMLI KAMPANYA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAHÇELİEVLER ORTAOKULU'NDAN ANLAMLI KAMPANYA

Akşehir Bahçelievler Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri atık kağıt toplama kampanyası başlattı.

16 Haziran 2021 - 10:36 - Güncelleme: 16 Haziran 2021 - 10:53

Akşehir Bahçelievler  Ortaokulu tarafından başlatılan, ‘Buluşturup Kenara attığınız sadece kağıt değildir ’ sloganı ile başlatılan kağıt toplama kampanyasına öğrenciler büyük destek veriyor.
Akşehir Bahçelievler  Ortaokulu idarecileri ‘Buluşturup Kenara attığınız sadece kağıt değildir’ sloganı ile atık kağıt toplama kampanyası başlattıklarını belirterek, öğrencilerin büyük bir duyarlılıkla yardımcı olduklarını ifade etti. Öğrencilerin çevreye duyarlı olmasını sağlamak ve bilinç geliştirmek amaçlı başlatılan kampanyaya öğrencilerimizin yanı sırada velilerimizin katılımını bekliyoruz. Evden getirdikleri kullanılmış ders kitabı, defter, soru bankası vb. atıkları geri dönüşüm için okulumuza getirmelerini istiyoruz. Atık kağıtların toplanarak tekrar kullanımının sağlanması hedefliyoruz. İdareciler, kampanyayı öncelikle öğrencilerimizin bu bilinci kazanmaları için başlattık” dediler.
Neden Geri Dönüşüm?
Kağıt geri dönüşümü uygulanabilirlik açısından en kolay olan maddedir. Kağıt ve ambalaj atıkları atık zincirinde büyük miktarda yer alırlar. Bu yüzden geri dönüşümleri çevreye büyük ölçüde fayda getirecektir. Zira üretimi sırasında yok olan ağaç ve doğal kaynakların başında enerji tasarrufu ihtiyacı en aza indirgenecek ve atık olarak elden çıkarılması gereken kağıt miktarı da azaltılarak çöp alanlarının dolması engellenecektir.
Sağlıklı bir geri dönüşümün oluşabilmesi için bireylerin koyacağı katkı yadsınamaz. Kağıdın başarıyla geri dönüştürülebilmesi için en öncelikle yeteri miktarda atık kağıdın toplanabilmesi gerekmektedir ki dönüşüm işlemi ekonomik olarak tamamlanabilsin...Buna ek olarak atık kağıtların biriktirilmesi sırasında diğer atık türleriyle temasa girmemeleri ve dolayısıyla kirletilmemeleri gerekmektedir.Atık kağıtlar yemek atıkları, plastik, metal ve diğer çöp atıklarından ayrı bir yerde biriktirilmelidir.
HABER  / MEHMET İNCE 

Bu haber 360 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT...
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ