BAKAN SELÇUK KONYA’DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU
Reklam
Reklam

BAKAN SELÇUK KONYA’DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Konya'nın eğitim sistemi, eğitimdeki kalite standartları konusunda istişareler yapmak üzere Konya'ya geldi.

10 Şubat 2020 - 09:26

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi program için geldiği Konya'da ilk olarak valiliği ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanlığı adına ekipleriyle birlikte Konya’nın eğitim sistemi, eğitimdeki kalite standartları konusunda birlikte istişareler yapmak, bazı görüş alışverişlerinde bulunmak üzere Konya’ya geldiğini söyleyen Bakan Selçuk, “Bu manada çok güzel hizmetlerin ve projelerin yapıldığı bir ilimiz olan Konya, bizim 2023 eğitim vizyonu olarak ortaya koymaya gayret ettiğimiz çerçevenin hakkıyla yerine getirilmesi hususunda büyük mesafeler alıyor. Bu da bizi mutlu kılıyor. Devamında yapılacak olan çalışmaların ilçeler seviyesinde, okullar seviyesinde hangi okulumuzda ne tür problemlerimiz var, ne tür gelişme potansiyelleri var, bütün bunları değerlendirmek ve orta ve uzun vadeli planlarımızı netleşmesini sağlamak için birlikteyiz. Çok güzel bir ekip var. Birlikte davranan, birlikte ortak karar kılan, ortak bir hedefi olan güzel bir ekip var. Bu ekiple beraber de çok büyük başarılara imza atacağımızı Milli Eğitim Bakanlığında bulunan arkadaşlarım adına Konya’da yürütülen hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Kendilerine de kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.
“Çok emin adımlarla yürüyoruz”
Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ise, büyük bir eğitim ordusuyla ikinci yarıya başladıklarını kaydederek, “Konya’ya genel bir baktığımızda yaklaşık 458 bin öğrencimiz, 32 bin 500 öğretmenimiz, 2 bin üzerinde okulumuz ve 23 bin 600 dersliğimiz var. Gerçekten eğitim ordusu diyebileceğimiz bir teşkilatla çocuklarımızın eğitimini, öğretimini en iyi şekilde yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. Tabii biz bunları bu eğitim faaliyetlerimizi devam ettirirken, Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde yapmaya gayret gösteriyoruz. Evlatlarımıza, velilerimize ve öğretmenlerimize en faydalı şekilde olup, neticede ülkemizin ve milletimizin daha üst seviyelere gelebilmesi için bütün çabamız ve bakanlığımızın çizmiş olduğu bu vizyon içerisinde şunu gönül rahatlığıyla ifade edebilirim ki çok emin adımlarla ilerliyoruz. Çok faydalı çalışmalar yürütüyoruz. Bakanlığımızın önderliğinde Milli Eğitim Müdürlüğümüz çok hayatla örtüşen, çocuklarımızın ufkunu açacak fiziki ve ruhi gelişimlerini sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Bakan Selçuk, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Konya Valiliği Konferans Salonunda İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Bakan Selçuk: “Eğitim çocuklarımızın ve Türkiye’nin geleceği için en büyük vasıta”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi programa katılmak için geldiği Konya'da 2004 yılında çöken Zümrüt Apartmanı'nda hayatını kaybeden Seyit Ulugülyağcı adına kızı tarafından anısı yaşatılmak üzere Selçuklu ilçesinde yaptırılan Seyit Ulugülyağcı İmam Hatip Ortakulunun açılışına katıldı. Açılışta konuşan Bakan Selçuk, Konya ile ilgili çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, Konya’nın eğitim sisteminin daha da yücelmesi için istişare halinde olduklarını söyledi. Yapılan bu değerlendirmeler sonucunda da çok büyük mesafeler alınmasından hoşnutluk duyduğunu belirten Bakan Selçuk, "Konya Milli Eğitim sisteminin uluslararası standartlarda başarılara imza atması için birlikte çalışıyoruz. Konya’ya gelmeden önce acaba Konya’da hangi faaliyetlere katılalım şeklindeki çalışmada birçok açılıştan, birçok kurumdan, birçok yenilikten söz edildi. Ama ben özellikle bu okulun açılışına gelmek istedim. Çünkü bu okul arkasında çok büyük bir hikaye barındıran ve Feriha Hanımefendi'nin hikayesi içerisinde bir okul değil, bin okul gücünde bir okul ve bu gücün tüm çocuklarımızın kalplerini yeşertmesi, zihinlerini geliştirmesi ve bu fırsatlarla da dünyada haysiyetiyle, şerefiyle, onuruyla dimdik ayakta duran çocuklar yetiştirmesi için güzel bir mekan olduğunun farkındayız. Burayı daha da güzelleştirmek elbette mümkün. Çok büyük iddialarla yola çıkmış ve bu iddiaların arkasında duran sağlam bir ekip, sağlam bir öğretmen kadrosu ve bu kadronun yaptığı çalışmalarla beraber ortaya çıkan yeni başarı hikayeleri. Bu aslında bir teşekkür fırsatı, çünkü o kadar çok teşekkür edecek insanımız ve kurumumuz var ki bu teşekkürler hepimizin gayretini artıracak ve motivasyonunu yükseltecek. Netice itibarıyla da daha fazla mesafe almamıza yardımcı olacak vesileler” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, Konya’da eğitim alanındaki iş birliğine teşekkür etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerinin bütün eğitim sistemiyle ve okullarla doğrudan irtibatlı olmasının ve her türlü ihtiyaca destek vermesinin kendilerine büyük yardımı olduğunu söyledi.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Konya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti. Bakan Selçuk, Konya’da olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu vurgulayarak, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerinin bütün eğitim sistemiyle ve okullarla doğrudan irtibatlı olmasının ve her türlü ihtiyacın desteklenmesi konusunun kendilerine büyük yardımı olduğunu söyledi. Bakan Selçuk, “Bundan dolayı da eğitimi sadece sınıflarda yapılan bir iş olarak değil, bir ekosistem olarak bütün ülkenin, bütün şehrin hep birlikte omuzlaması gereken bir müessese olarak değerlendirmekte yarar var. O bağlamda bunu ortaklaşa işimiz olarak, bütün Türkiye’de her yurttaşımızın şahsi katkılarıyla yükselecek bir bayrak olarak görüyoruz. Bu manada verilen bütün desteğe teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, Konya’nın eğitimde de bir farklılık oluşturmak için çalıştığını belirterek, “Valimizin riyasetinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile belediyelerin ciddi koordinasyonu içinde hem fiziki mekanların iyileştirilmesi, hem yeni okulların kazandırılması, hem de yeni projelerin geliştirilmesi konusunda, sizin de talimatınızla 2023 vizyonuna şehrimizi hazırlamaya çalışıyoruz. Özellikle sizin bakanlığınız döneminde Milli Eğitim’in yeni oluşturduğu ruh, geleceğimizin inşasında çok önemli. İnşallah hep birlikte Türkiye’yi geleceğe hazırlamak için gayret sarf ediyoruz. Her şey çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için” dedi.İHA 

Bu haber 565 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ DEĞERLENDİRİLDİ
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ...
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ