BAKKALIN VERESİYE BORCUNU ÖDEDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAKKALIN VERESİYE BORCUNU ÖDEDİ

Akşehir'de ismini gizli tutan bir hayırsever, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan bu zor süreçte ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Mahalle halkının bakkala yazdırdığı tüm borçları ödeyen şahıs veresiye defterini satın aldı.

16 Mayıs 2020 - 08:26

Akşehir'de  ismini açıklama istemeyen bir hayırsever, Savaş Mahallesindeki  bakkala giderek veresiye defterini satın aldı. Bakkal sahibi de dükkanına astığı pankartla veresiye alışveriş borcu olanların borcu ödenmiştir ifadelerine yer verdi.

Bakkallar Odası Başkanı Levent Emir'de tüm mahalle halkı için sevindiğini belirtirken, hayırsever vatandaşın borçları ödediği için teşekkür etti. 

HEPSİNİ NAKİT ÖDEDİ

Dünyayı saran koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik anlamda zorluk çeken birçok vatandaş için başlatılan Milli Dayanışma Kampanyaları artarak devam ediyor. Tüm kamu ve kuruluşlarının ihtiyaç sahipleri için başlattığı kampanyalar sürerken, bireysel yardımların da ardı arkası kesilmiyor. Savaş Mahallesinde Özkan Bakkal işletmecisi  önceki gün  tanımadığı bir vatandaşın iş yerine gelerek birçok  müşterinin hesabının bulunduğu veresiye defterindeki tüm borçları nakit ödeyerek sıfırladığını söyledi.

''ISRARLA KİM OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ''

Şaşkınlığını gizleyemediğini ifade eden iş yeri sahibi daha sonra borçların ödendiğini duyuran bir yazıyı marketin girişine astığını, gelen müşterilerin ise şaşkınlık içerisinde gizli hayırsevere teşekkür ederek dua ettiğini belirtti. 

'BÖYLE İNSANLAR BAŞKA YERLERE DE NASİP OLSUN''

Çok mutlu olduklarını dile getiren Bakkal İşletmecisi Özkan Erkekli  ''Bu zor günlerde böyle insanların çıkması gurur verdi. Müşterilerimizin adına da çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Allah hayrını kabul etsin. Allah yolunu açık etsin. İnşallah daha iyi yerlere gelir. Bu davranışının başka insanlara da arkadaşlara da örnek olmasını istiyorum. İlk defa böyle bir şey başımıza geldi. Bunları hep televizyonda izlediğimiz için bize uğramaz diyorduk. İnşallah böyle insanlar başka yerlere de nasip olur." ifadelerini kullandı.

Veresiye borcu silinen müşteriler de gizli hayırsevere teşekkür ederek zor günlerde vatandaşın imdadına Hızır gibi yetiştiğini söylediler.

 

Bu haber 6781 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
TUZLUKÇU'DA  “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”
TUZLUKÇU'DA “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”