BAŞKAN AKKAYA’DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya 10 Kasım Atatürk'ü Anma günüyle ilgili olarak mesaj yayımladı. Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

10 Kasım 2019 - 09:52

Büyük Türk Milleti’ne;  Cumhuriyet gibi büyük bir eser bırakan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün 81.’inci yıldönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bu büyük milletin bağımsız olabilmesi ve gelişebilmesi için kendini milletine adayan, tüm dünyanın kabul ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün genç nesillere emanet ettiği ve 'En Büyük Eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, milli değerleri, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu canlı tutmak, milli ve dini değerlere sahip, iyi eğitim almış nesiller yetiştirerek bu emanete sahip çıkmak, hepimizin en önemli görevlerinden biridir.

İnanıyorum ki; devraldığımız bu değerli mirası,  çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte, daha güçlü bir şekilde; 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyıp, Gazi Mustafa Kemal’in en önemli felsefesi olan bu ülkeyi muasırlaştırma seviyesinin çok daha üstüne taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal edişinin 81.’inci yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.                                                                                                

Bu haber 608 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNAK BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK
YUNAK BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE DESTEK
SEÇ BİSİKLETİ KEŞFET AKŞEHİR’İ
SEÇ BİSİKLETİ KEŞFET AKŞEHİR’İ