BAŞKAN AKKAYA’DAN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya 2019-2020 Eğitim Öğretim yılıyla ilgili olarak mesaj yayımladı.Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

09 Eylül 2019 - 09:07

Ülkemizde ve şehrimizde bir eğitim- öğretim yılına daha başlamanın mutluluğunu hep birlikte coşkuyla yaşıyoruz.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılına başlarken, geleceğin teminatı çocuklarımızın, onlar için en iyisini isteyerek her türlü imkânını seferber eden değerli velilerimizin ve büyük fedakârlıklarla, bu kutsal vatan topraklarında hizmet veren değerli öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu en kalbi duygularla paylaşıyor, onların bu yeni eğitim öğretim dönemlerini tebrik ediyorum.

Peygamber Efendimiz (SAV) “Ya öğreten ol, ya öğrenen ol, ya dinleyen ol, ya da ilmi seven ol. Sakın beşincisi olma (bunların dışında kalma) helak olursun” buyurmuşlardır. Bu da dinimizin eğitime ve öğretime verdiği önemin en büyük kanıtlarındandır.

Ülkemizin ve şehrimizin şaha kalktığı; kalkınmanın gelişmenin ve büyümenin arttığı, 2023’ün Büyük Türkiye’sini inşa etmeye çalıştığımız ve dünyanın yükselen yıldızı olma yolundaki adımlarımızda milli ve dini değerlere sahip, iyi eğitim almış gençlere ve fertlere ihtiyaç duymaktayız. Akşehir Belediyesi olarak her eğitim öğretim döneminde verdiğimiz sözü bir kez daha tekrar ederek eğitime verdiğimiz desteklerin kat ve kat artmaya devam edeceğinin sözünü veriyoruz.

Bu vesileyle, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve fedakârlıkla görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, değerli öğretmenlerimize, tüm öğrencilerimize ve velilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederek, tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize de Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum.

Bu haber 470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEPREMDE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
DEPREMDE VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI
NASRETTİN HOCA ÇOCUK KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI