BAŞKAN AKKAYA’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya 30 Ağustos Zafer Bayramıyla ilgili mesaj yayımladı.Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi.

30 Ağustos 2022 - 10:01

Milli Mücadelemizde Batı Cephesi Karargâhı olma şerefine mazhar olmuş olan Akşehir'imizde; büyük zaferin 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu Akşehirliler olarak tüm milletimizle birlikte yaşıyoruz.
Batı Cephesi Karargâhı’na ev sahipliği yapan Akşehir’imizin, bu büyük zaferde ve bağımsızlık mücadelemizi kazanmada etkin bir rol oynayarak adını tarihe altın harflerle yazdırmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Bu haklı gururu bu yıl 24 Ağustos Onur Günü’müzde yüzüncü yıla yakışır bir şekilde; Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar Bey ile Genel Kurmay Başkanımız ve 3 Kuvvet Komutanımızın katılımlarıyla, görkemli bir şekilde düzenlediğimiz ‘Akşehir’den Zafere 100. Yıl Etkinlikleri’ ile bir kez daha taçlandırdık.
Üzerinden 100 yıl geçmiş olmasına rağmen hala ilk günkü gibi tazeliğini hafızalarımızda ve kalplerimizde koruyan bu zafer; Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele verilerek kazanılmış tarihte emsali görülmemiş bir destandır.
30 Ağustos, “Ya İstiklal Ya Ölüm” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatı olan eşsiz bir zaferdir.
100 yıl önce 20 Ağustos günü Gazi Mustafa Kemal tarafından taarruz emri Akşehir’den verilmiş ve ordumuz 24 Ağustos günü Afyon’a, cepheye uğurlanmıştır. Batı cephesinin Akşehir’de kaldığı 9 ay 10 günlük sürede sadece taarruz planları hazırlanmamış, ordunun eksikleri, ihtiyaçları da giderilmiştir. Yaylı araba imalat atölyeleri adeta silah fabrikası gibi gece gündüz çalışmış yine arastada bulunan zanaatkârlar büyük katkı sağlamıştır. Bu zaferde ve Cumhuriyetin doğmasında Akşehir’imizin ve değerli Akşehirlilerin büyük payı ve katkısı olmuştur.
Bu büyük zaferi kazanan ecdadımızın evlatları olarak bizler de milli ve dini değerlerimize sahip çıkarak milletimizin ve vatanımızın bekası ve gelişmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ederek ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımayı sürdürmeliyiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 100. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını saygı ve minnetle bir kez daha anıyor, bu toprakları bize vatan kılmak için cepheden cepheye koşarken şehadete erişen vatan evlatlarımızı ve gazilerimizi şükranla yâd ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
ILGIN'DA  SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
ILGIN'DA SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR