BAŞKAN AKKAYA’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Eylül 2022 - 09:44

Aziz vatanımızın her karışı, şehit ve gazilerimizin kanları ile sulanmış ve bu kutsal topraklar bize vatan kılınmıştır. 
Şehit ve gazilerimiz; büyük fedakârlıkları, üstün cesaretleriyle gaza ruhunu yaşatarak, her türlü tehdide karşı canı pahasına mücadele ederek istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan ve adları tarihimize altın harflerle kazınan kahraman Gazilerimizin de 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.
Şehitlik ve gazilik; milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Bu anlamlı günün Gaziler Günü olarak kutlanması; bizlerin bu büyük kahramanlarımıza karşı olan vefa borcunu ve şükranlarını sunmasına bir nebze de olsa da imkân vermiştir. Vatanseverlikleriyle ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimiz ve şehadet şerbetini içerek şehitlik mertebesine ulaşmış olan tüm vatan evlatlarına karşı yapabileceğimiz en anlamlı şey; onların bizlere emaneti olan bu cennet vatanı korumak, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden sahip çıkmak ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemektir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde kazanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakârlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.
15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi devletimizi, milletimizi bölmek, parçalamak isteyen iç ve dış odaklara gereken cevabı veren bu asil millet, kutsal vatan topraklarının bütünlüğü ve ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için her zaman şehit ve gazi olmaya hazır bir şekilde mücadeleye hazırdır. Anadolu’nun tapusu Malazgirt’ten Çanakkale’ye, 30 Ağustos’tan 15 Temmuz’a kadar tüm savaşlarda, terörle mücadelede ve darbe girişimlerinde; yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla tarihe destan yazan şehitlerimiz ve gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması için her türlü fedakârlığı ve kahramanlıkları yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü bir kez daha kutluyorum. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 294 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU