BAŞKAN AKKAYA’DAN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Kadın Hakları günüyle ilgili mesaj yayımladı. Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

06 Aralık 2018 - 01:08

Türkiye; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde dünyada kadına seçme ve seçilme hakkını veren ilk devletlerin başında gelmektedir. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği 1934 yılında Avrupa, Amerika ve Asya’daki birçok ülkede kadınların bu haktan mahrum oldukları unutulmamalıdır. Kadınlar seçilme hakkına Fransa’da 1944, İtalya’da 1945, Yunanistan’da 1952 ve İsviçre’de ise 1971 yılında kavuşabilmişlerdir. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. ‘Cennet Analarımızın ayakları altındadır’ görüşüne sahip bir dinin mensupları olarak kadınlarımıza karşı her türlü şiddete, ayrımcılığa ve istismara da dur demek hepimizin görevidir. 
Kadınlarımız evdeki sorumluluklarının yanı sıra; hayatın her alanında yer almakta, birçok mesleği icra edebilmektedir. Ülkemizde en büyük görevlere kadar gelerek ülkemizin ve milletimizin geleceği için canla başla mücadele edebilmektedir. Şanlı Tarihimiz, kadınlarımızın yaptığı mücadele ve yazdığı destanlarla doluyken, onlara gereken önemi ve ilgiyi vermek de tüm bireylerin görevidir. Annemiz, eşimiz, kızımız olan kadınlarımıza psikolojik ve fiziksel şiddetin son bulması için toplum olarak daha duyarlı olmamız gerektiğine inanıyorum. Unutmamalıyız ki; bir kadını yok etmek bir toplumun da yok olmasına davetiye çıkarmaktadır.
Akşehir Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik yaptığımız hizmet ve projeler artarak devam edecektir.
Bu anlamlı günde, tüm kadınlarımıza  Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84. yıldönümünü ve Dünya Kadın Hakları Günü’nü bir kez daha kutlayıp, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.
HABER MERKEZİ

Bu haber 281 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BETON MİKSERİ İLE OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ ÖLDÜ 1 KİŞİ YARALANDI
BETON MİKSERİ İLE OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ...
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ