BAŞKAN AKKAYA’DAN KADİR GECESİ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN KADİR GECESİ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Kadir Gecesiyle ilgili olarak mesaj yayımladı. Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 2020 - 03:30 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 - 03:41

İçinde pek çok hayır ve bereketi barındıran, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan; iyilik, dostluk, kardeşlik ve cömertliğin yoğun bir şekilde hissedildiği mübarek Ramazan ayı, bizlere son hediyesi olan Kadir gecesini bırakarak veda etmeye hazırlanmaktadır.
Bu rahmet ayında, oruç tutarak, fitre ve zekât vererek, teravih namazlarımızı eda ederek, Cenab-ı Hakk’ın 'Bin aydan daha hayırlı' diye vasıflandırdığı kutlu bir gece olan Kadir Gecesi’ne ulaşabilmenin şerefine nail olduk.
Kadir Gecesi'ne kavuşmanın sevincini yaşarken; ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle bu Ramazan-ı Şerif’i biraz buruk geçirdik. Paylaşmanın ve beraberliğin güzel örneklerinin sergilendiği toplu iftar yemekleri ve birlikte kılınan teravih namazları olmadan bir Ramazan ayı geçirsekte; İnşallah önümüzdeki yıllarda sevdiklerimizle birlikte daha nice güzel Ramazan’lar geçirebilmek için bu tedbirlere riayet etmek hepimiz için önemliydi.
Bu mübarek geceyi idrak ederken, Korona virüs nedeniyle hasta olan tüm insanların şifa bulması, bu salgının ülkemizde ve bütün dünyada bir an önce son bulması için dua etmeyi de unutmayalım inşallah. Bu mübarek gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu gecenin, ülkemizin, İslâm Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Milletimiz olmak üzere İslam Coğrafyasında ve güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın bu mübarek gecelerini tebrik ederek, Kadir Gecesi'nin Milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABLASINI ŞİDDETTEN KORUMAK İSTERKEN ÖLDÜRÜLEN ÜNİVERSİTELİ MEHMET ALİ, AİLESİNE DE BAKIYORMUŞ
ABLASINI ŞİDDETTEN KORUMAK İSTERKEN ÖLDÜRÜLEN ÜNİVERSİTELİ...
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI