BAŞKAN AKKAYA’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

10 Ağustos 2019 - 01:17

Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’nı daha; milletçe birlik, beraberlik ve huzur içinde idrak etmenin sevincini ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve adetlerimizle harmanlayıp, geçmişten devraldığımız mirası geleceğe taşıdığımız kutsal günlerdir.
Kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün güçlendiği, güzel duyguların paylaşıldığı bayramlar,toplumsal yaşamımızda vazgeçilmez önem taşır.Bayramları sadece yakın çevremizle değil; yoksullarla, öksüz ve yetimlerle, yaşlılarla, kimsesiz- darda olan vatandaşlarımızla; kısaca ilgiye, desteğe muhtaç herkesle kederi ve sevinci paylaşarak kutlamalıyız.
Büyük Türk Milleti; asırlardan bu yana birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşmayı ön planda tutmuştur. Bu özellik; ülkesini, milletini, bayrağını ve sahip olduğu değerleri her zaman koruyarak yücelten acıda ve sevinçte bir olan Türk Milleti’nin ortak noktasıdır.
Bu günleri fırsat bilerek, hoşgörü, uzlaşma, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde, toplumsal çıkarlarımızı korumalı, güzel ülkemizi ve geleceğimizi düşünerek hep birlikte çaba göstermeliyiz.
Toplumsal yaşantımızın en önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde yaşayabilmemiz için belediyemiz tarafından, saygıdeğer hemşehrilerimizin kurbanlarını uygun koşullarda ve hijyenik ortamlarda yerine getirmelerine yönelik tüm tedbirlerin alındığını ve çalışmaların tamamlandığını belirtmek isterim. Hemşehrilerimizin de geçen yıllarda olduğu gibi çevre kirliliği oluşturmadan, kurbanlara eziyet vermeden kesimlerini yapacaklarına inanıyorum. Bu arada,Kurban Bayramı nedeniyle,seyahat edecek olan hemşehrilerimin, bayram sevinçlerinin acıya dönüşmemesini diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; Akşehirli hemşehrilerimin, Türk Milleti’nin ve tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 190 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SULTANDAĞI’NDA SİLAHLI KAVGA : 1 ÖLÜ 7 YARALI
SULTANDAĞI’NDA SİLAHLI KAVGA : 1 ÖLÜ 7 YARALI
KOMBİNE SATIŞLARI BAŞLADI
KOMBİNE SATIŞLARI BAŞLADI