BAŞKAN AKKAYA’DAN MİRAÇ GECESİ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN MİRAÇ GECESİ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Miraç Kandiliyle ilgili mesaj yayımladı.Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

10 Mart 2021 - 10:23

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (SAV), Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile yaptığı mukaddes ve manevi yolculuğu olan bir Miraç Gecesi’ne daha kavuşabilmenin manevi hazzı ve mutluluğu içerisindeyiz.
Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in  (SAV) şahsında, tüm insanlığın önünü açan, yükselişin sembolü, yeni ufukların, yeni keşiflerin doruğa çıktığı Miraç Mucizesinin, bir kez daha anılacağı bu gecede; Allah'a yakınlaşma, dua etme, ibadet etme gibi en temel dini vecibeler doruğa çıkmaktadır.  Miraç; her şeyden önce yükselme yollarının yegâne sahibinin Allah olduğunun bilincine varabilmektir. 
Bu geceyi Müslümanlar olarak çok iyi değerlendirmeli, birliğimizi, beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Bu manevi gecenin tüm dünyayı etkileyen salgının dünyamızdan bir an önce yok olup gitmesine ve tüm insanlığın sağlığına ve huzuruna kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum. 
Tüm hemşehrilerimden de bir kez daha bu vesileyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına sıkı sıkıya uymalarını istirham ediyorum. Cenabı-ı Hak; milletimizi, tüm İslam Alemini ve tüm insanlığı bu tür acılardan, elemlerden, bela ve kazalardan, felaket ve musibetlerden muhafaza eylesin inşallah. 
Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilinizi tebrik ediyor, bu kutsal gecenin, milletçe yükselmemize ve yücelmemize vesile olmasını temenni ederek, Miraç Gecesi’nde Yüce Rabbimize açılan ellerin ve yakaran dillerin, bütün İslam Alemi’nin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, dünyada sağlık, adalet, huzur ve barışın teminine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. HABER MERKEZİ 

Bu haber 422 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN AKŞEHİR LİSESİNE ZİYARET
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN AKŞEHİR LİSESİNE ZİYARET