BAŞKAN AKKAYA’DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya Mübarek Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı.Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

27 Şubat 2020 - 09:36

Manevi iklimine girmenin sevincini yaşadığımız Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regaib Kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat´ le devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi ile de zirveye ulaşan, Ramazan Bayramı’yla  maddi ve manevi alanda “Bayram” a dönüşen bir manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Üç ayların girdiğimizin müjdesini veren Regaib Kandili'ni de bu akşam idrak edebilmenin sevincine ve huzuruna inşallah hep birlikte nail olacağız. Regaib Kandili, Yüce Allah’ın af ve mağfiretinin istendiği, umut, huzur ve ilahî müjdelerle dolu kutlu bir gecedir.
Toplum olarak daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; İdrak edeceğimiz mübarek üç ayların ve kandil günlerinin toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği düşüncesiyle; başta annemiz-babamız olmak üzere akrabalarımızla, komşularımızla, arkadaşlarımızla münasebetlerimizi güçlendirmeli; birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşmalı; aramızdaki dargınlık ve küskünlükleri kaldırmalı; kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle hemşehrilerimizin ve tüm İslam Âleminin, Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna ve bilhassa İslâm dünyasının her beldesinde akan kanların durmasına vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Yüce Mevla; Bizleri Regaib’le O’na rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan´ın sonunda cenneti hak eden kullarından eylesin İnşallah…
HABER MERKEZİ 

Bu haber 764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA KONTROLÜ ELDEN BIRAKMADI…
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA...
TFF'DEN AÇIKLAMA:
TFF'DEN AÇIKLAMA: "LİGLER EN ERKEN HAZİRAN AYINDA OYNANABİLECEK"