BAŞKAN AKKAYA DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ’NDE ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ’NDE ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Dünya Çocuklar Gününde çocuklarla biraraya gelerek mutluluklarını paylaştı.

04 Ekim 2022 - 09:37

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Dünya Çocuklar Günü kapsamında Akşehir Şehit Battal Yıldız Anaokulu’nu ziyaret ederek buradaki çocukların günlerini kutlayıp, onlara hediyeler verdi. Başkan Akkaya’nın ziyaretine Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile Temizlik İşleri Müdürü Orhan Uyar’da eşlik etti.
UNICEF, “Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu” tarafından1954 yılında alınan bir kararla Ekim ayının ilk Pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü ilan edilmişti. Başkan Akkaya’da bu önemli günde onların günlerini kutlayıp, çocuklara üzerinde Akşehir Nasreddin Hoca Evi’nin fotoğrafı bulunan puzzle hediye etti.
Çocuklarla sohbet ederek onlara isteklerini soran Başkan Akkaya, çevre temizliğine de dikkat çekerek çocuklara yerlere çöp atmamalarını ve atanları da uyarmalarını istedi. Veliler ve çocukların işbirliğiyle Akşehir Belediyesi Atma Tıkla Projesi’ne katılıp topladıkları atık pillerle top hediyesi kazanan okul idaresine hediyeleri olan futbol, voleybol ve basketbol toplarını da takdim eden Başkan Akkaya; çocuklara ailelerinin de bu projeye katılmalarını tembihledi.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Başkan Akkaya “Dünya çocuklar günü münasebetiyle minik yavrularımızı ziyaret edip, onların günlerini kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 23 Nisan tarihinde çocuklarımıza güzel bir bayram armağan ederek çocukların milletler için ne kadar önemli olduğuna en güzel vurguyu yapmıştı. İnşallah 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızda, çocuklarımız için güzel etkinlikler ve hediyelerle dolu bir bayram yapmayı hedefliyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 379 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU