BAŞKAN AKKAYA VE PERSONELİNDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA VE PERSONELİNDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Belediye Personeli, Kızılay kan bağış tırında kan bağışında bulundu.

12 Ekim 2019 - 09:25

Akşehir Cumhuriyet Meydanı’na kurulan Kızılay kan bağış tırında, kan bağışında bulunan Başkan Akkaya ve beraberindekilere çadırda görevli olan yetkililer tarafından teşekkür edilerek bilgi verildi.
Kan bağışının bir insanlık görevi olduğuna vurgu yapan Başkan Akkaya; “ Akşehir’imize Kızılay kan bağışı için her geldiğinde Akşehir Belediyesi olarak kampanyaya katılmaya gayret ediyoruz. Son birkaç sefer burda bulunmadığım için katılamamıştım. Kızılay teşkilatımızın kan bağışındaki bugün onuncu günü, bugünde 20 personelimizle kan vermeye geldik. Bunu biz önemsiyoruz, Akşehir halkımıza buradan çağrıda bulunuyorum. Allah kimseyi burada kan aramak için çaresiz bırakmasın. Dara düştüğümüz zamanda her zaman Kızılay teşkilatımız yanımızda oluyoruz, bu çok önemli. başkanımızın ifade ettiği gibi bugünlerde Barış Pınarı Operasyonu var, bu anlamda bu bağış daha da önemli, inşallah orda ki Mehmetçiklerimizin burnu kanamadan, operasyonu tamamlayıp Allah ordumuzu muzaffer eylesin, ve şuan da bulundurduğumuz Suriyeli misafirlerimizin memleketlerine geri dönmeleri için bütün dünyaya karşı çıkmasına rağmen operasyonu yapıyoruz. Bugün Türk Milleti bir ve beraber Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Kan bağışına da halkımızın daha çok katılmasını istiyorum, teşekkür ederim, Allah’a emanet olun.”dedi. 
Kızılay Başkanı Yalın Sümer ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi : “ Kan bağışlarında bizi yalnız bırakmayan Sayın belediye başkanımız ve belediye personeline teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz. Bizi zaten hiçbir zaman Akşehir Belediyesi olarak yalnız bırakmadılar. Marka değerini, hizmet değerini tanıtmak için hep yanımızdalar. Biliyorsunuz şuan Sınır Ötesinde harekat üzerinde olan askeri personelimize destek olmak için kan verme çalışmalarımız devam etmekte, İnşallah Allah kullanmak nasip etmez ama kanların verilmesinde fayda vardır. Belediye başkanımıza ve personeline kan verdikleri için teşekkür ediyoruz.”dedi.
KİMLER KAN BAĞIŞI YAPABİLİR
18-65 yaş arası önemli bir sağlık problemi bulunmayan, vücut ağırlığı 50 kg'ın üzerinde olan kişiler kan bağışında bulunabilirler.
KAN VERMENİN
 YARARLARI
 NELERDİR.
"Çoğu insan kan vermekten çekinir. Fakat bağışlanan bir ünite kan; eritrosit, trombosit ve plazmaya ayrılarak, 3 farklı hastanın ihtiyacını karşılayabiliyor. Üstelik kan verdiğinizde kan hücreleriniz yenileniyor daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip oluyorsunuz."
Kan bağışının günlük yaşantımıza hiçbir zararı olmadığı gibi aksine birçok yararı bulunuyor. 
Kan vermek kalp krizi ihtimalini yüzde 90 azaltıyor. Kan vermenin; baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon ve yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde büyük katkısı olduğu yadsınamaz. Bunun yanı sıra kan verildiğinde AIDS, Hepatit B, Hepatit C, sifiliz kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanılmış oluyorsunuz.  
 

Bu haber 547 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU
EMNİYETTEN KENEVİR OPERASYONU