BAŞKAN ALTAY AKŞEHİR’DE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN ALTAY AKŞEHİR’DE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Akşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Altay, yeni dönemde ilçe belediyeleriyle birlikte Akşehir’e hizmet üretmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

16 Nisan 2021 - 23:24

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Akşehir’i ziyaret etti. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayın ziyaretinde  Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’da hazır bulundu. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Akşehir ve Ereğli, merkez dışındaki en büyük ilçelerimiz. Bu manada hem coğrafi büyüklüğüyle hem nüfus yoğunluğuyla hem de içinde barındırdığı kültürle büyük önem arz ediyor. İlçe belediyemizle zaten uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. İnşallah bu dönemde de eksik olan işler başta otogar olmak üzere tamamlanarak hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır” ifadelerini kullandı.
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da, “Desteklerinden dolayı Uğur Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar uyumlu bir süreç geçirdik. Bundan sonra da uyum süreci artarak, bereketli hizmetlere devam edeceğini yürekten inanıyorum” dedi.
Başkan Altay, Akşehir’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle restorasyonu tamamlanan Rüştü Bey İş Hanı’nda incelemelerde bulundu.Rüştübey İşhanı ile ilgili Başkan Altay’a bilgiler veren Başkan Akkaya;” Restorasyonu tamamlanma aşamasına gelen Rüştü Bey İşhanı’nımızın restorasyonu bittiğinde Akşehir’imize çok yakışacak nezih bir alan olacak. Akşehir’imizin merkezinde, İplikçi Camimizin yanında, yaşlılarımızın ve gençlerimizin, nostaljik bir mekânda vakit geçirebilecekleri, çay ve kahve içebilecekleri bu alanda kafeterya ve çay bahçesi bulunacak” dedi.
Rüştü Bey İşhanı’nın Akşehir için önemli bir geçmişe ve tarihe sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Akkaya “Zamanında şehrin ticaretinde ve sosyal hayatında önemli bir yere sahip, birçok seyyahın ve ticaretçinin uğrak noktası olan bu handa; Akşehir'in İlk matbaası, çay evi ve konaklama yerleri de bulunmaktaydı. “ dedi. Başkan Akkaya ziyaret için Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti. 
HABER MERKEZİ

Bu haber 498 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI