BAŞKAN ALTAY AKŞEHİR HAYVAN BARINAĞI VE BAKIMEVİ İNŞAATINI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN ALTAY AKŞEHİR HAYVAN BARINAĞI VE BAKIMEVİ İNŞAATINI İNCELEDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir’de yapımı süren hayvan barınağı ve bakımevi inşaatında incelemelerde bulundu.

12 Eylül 2022 - 08:29

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanları ile ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Başkan Altay, merkezdeki 1 milyon metrekarelik barınak alanında Türkiye'deki en modern hayvan rehabilitasyon merkezi olarak hizmet verdiklerini söyledi.
“AKŞEHİR, CİHANBEYLİ VE SEYDİŞEHİR’DE İNŞAATLARIMIZ
 DEVAM EDİYOR”
İlçelerde de ilçe belediyeleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında yeni rehabilitasyon merkezleri ve hayvan barınakları inşaatlarının devam ettiğini kaydeden Başkan Altay, “Cihanbeyli, Seydişehir ve Akşehir'de inşaatlarımız devam ediyor. Şu anda Akşehir'deki şantiyemizdeyiz. Burası tamamlandığında hayvanların modern bir ortamda kısırlaştırıldığı ve rehabilite edildikleri bir binaya ve alana kavuşmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ise 20 milyon liraya mal olacak tesisin yüzde 40'ının Tarım ve Orman Bakanlığı, yüzde 30'unun Konya Büyükşehir Belediyesi, yüzde 30'unun da Akşehir Belediyesi tarafından finanse edildiğini söyledi. Bu yeni tesisle sokak hayvanlarını daha uygun şartlarda misafir etme imkanı bulacaklarını kaydeden Akkaya, katkılarından dolayı Bakan Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye ve Başkan Altay’a teşekkür etti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 927 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE